Muzyka

Latarnia Tomasza Mreńcy

Z okazji rocznicy premiery albumu "Echo", Tomasz Mreńca opublikował teledysk do utworu "Lighthouse". Wizualną interpretację utworu przygotowała Weronika Izdebska.
Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych, a dodatkowo zyskało aprobatę środowiska muzycznego, czego najlepszym dowodem jest nominacja do Nagrody Fryderyk za Album Roku w kategorii Elektronika.

"Echo" to trzeci autorski album kompozytora, producenta i skrzypka - Tomasza Mreńcy. Wydawnictwo zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują. Prace nad albumem trwały dość długo i nieśpiesznie rozciągając się prawie na dwa lata. Album został zarejestrowany w 2019 roku w Karlinie - małym, rodzinnym mieście artysty, położonym niedaleko Kołobrzegu. Tomasz skończył go z kolei we Wrocławiu podczas pandemicznej domowej izolacji w 2020 roku. "Echo" to album świadomego twórcy, który może być propozycją dla osób szukających inspiracji, emocji i piękna w dźwiękach abstrakcyjnych. Jest to zbiór kompozycji, w których słychać indywidualny sznyt autora, w którym bezkompromisowo zastosowane zostały odważne, nieszablonowe środki artystycznego wyrazu. Artysta na najnowszym wydawnictwie poszedł o krok dalej i postanowił rozszerzyć swoje solowe działania zapraszając do współpracy dwójkę gości - pianistkę Hanię Rani oraz wokalistę Daniela Spaleniaka. Ponadto mastering całego materiału wykonał analogowo Mikołaj Bugajak.

Do tej pory wydawnictwo promowały kompozycje: "On the Other Side" (z gościnnym udziałem Hani Rani), "Blue", "The Sea" (gdzie wokalnie udzielił się Daniel Spaleniak) oraz "North Wind", do którego zrealizowany został piękny wideoklip. Sprawne połączenie obrazu z dźwiękiem jest zresztą domeną Tomka, a kolejne potwierdzenie tej tezy można znaleźć oglądając klip do utworu "Lighthouse".


źródło: megafon.pl
przysłano: 4 kwietnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca