Wywrota

Blog.pl prawie jak ONZ

Wystartowała zupełnie nowa wersja Blog.pl, jednej z najbardziej znanych polskich platform blogowych w sieci.

Gruntowne zmiany to efekt przejęcia serwisu przez portal Onet.pl rok temu. Nowa strategia zaproponowana przez Onet, zakłada stworzenie z Blog.pl miejsca otwartych dyskusji dla wszystkich blogerów.

Platforma chce zerwać z dotychczasowym podziałem internetu. Twórcy koncepcji tłumaczą, że wszystko ma funkcjonować na za zasadzie podobieństwa do ONZ czy Parlamentu Europejskiego...

Blog.pl ma zamiar stać się uniwersalnym centrum wymiany opinii oraz debat blogerów. Co ciekawe - możliwość wzięcia udziału w dyskusji nie ograniczy się jedynie do zarejestrowanych użytkowników serwisu. Jest on otwarty dla wszystkich. W celu wzięcia udziału w debacie, wystarczy podać url - adres do wypowiedzi w swoim macierzystym blogu.

Konsekwencją zmian na www.blog.pl jest wprowadzenie nowego podziału serwisu na dwie części. Jedną z nich jest strona główna, na której prezentowany jest obszar debat międzyblogowych i Blogometr - narzędzie do pomiaru temperatury dyskusji.

Druga część serwisu, to dotychczasowe blogi internautów. Wydzielono również przestrzeń OFF Corner - miejsce dla niezależnie myślących blogerów.

Blog.pl jest obecny w sieci od 2000 roku. We wrześniu odwiedziło go ponad 900 tys. unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 9 mln odsłon (dane Megapanel PBI/Gemius). Taki wynik daje mu szóstą pozycję wśród platform blogowych w Polsce.

źródło: Gazeta.pl

Redakcja

Redakcja

24 z Internetu
7723 artykuły 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 grudnia 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca