Wywrota

Szczoteczka soniczna – nowoczesny sposób dbania o higienę zębów

Białe, zdrowe zęby są synonimem zdrowia i urody. Aby długo zachowały swój piękny wygląd, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Doskonałym rozwiązaniem jest szczoteczka soniczna, która usuwa zanieczyszczania, bakterie i zbierające się osady. Dlaczego warto ją stosować? Jak prawidłowo prawidłowo używać szczoteczki sonicznej? Jaką wybrać?

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne są znane od wielu lat, to doskonały produkt do codziennej pielęgnacji zębów i dziąseł, idealny dla dzieci i dorosłych. Szczoteczki tego typu do pracy wykorzystują fale dźwiękowe o określonej częstotliwości, docierające we wszystkie zakamarki. Osiągają natężenie co najmniej 260 MHz, dzięki temu mają działanie bakteriobójcze. Szczoteczki mogą wykonywać od 30 do nawet 96 tysięcy ruchów na minutę. Soniczne szczoteczki polecane są przez stomatologów, doskonale myją zęby, docierają do przestrzeni międzyzębowych oraz dbają o stan dziąseł. Ich główne zalety to:

 • Kawitacja, pozwalająca wykorzystać składniki zawarte w paście do zębów i zwiększająca skuteczność mycia,

 • Wymiatanie płytki nazębnej nawet z trudno dostępnych miejsc,

 • Dokładne czyszczenie dziąseł i zębów, również wewnętrznej strony,

 • Skuteczne usuwanie nalotu i przebarwień,

 • Pielęgnacja dziąseł, poprzez łagodne ruchy wymiatające, nie powodujące recesji dziąseł,

 • Likwidacja nieświeżego oddechu.

Oczywiście, osoby, które preferują szczoteczki elektryczne, również mają duży wybór. Powinny sprawdzić ranking szczoteczek elektrycznych i wybrać najlepszą dla siebie i swoich zębów.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną nie jest trudne, ale różni się nieco od stosowania manualnej lub elektrycznej szczoteczki. Większość pracy wykonuje za nas szczoteczka, my musimy ją jedynie prawidłowo trzymać i delikatnie przykładać do poszczególnych zębów. Zabronione jest mocne dociskanie szczoteczki, które może uszkadzać dziąsła. Prawidłowe mycie zębów powinno zacząć się od nałożenia niewielkiej ilości pasty na włosie, a następnie zbliżeniu włączonej szczoteczki do zębów. Zęby należy szczotkować, lekko dociskając główkę szczoteczki pod kątem 45° do powierzchni zębów. Szczoteczkę należy przesuwać powoli po całym dolnym, a następnie górnym łuku zębowym. Po zakończeniu wszystkich czynności szczoteczkę należy wyłączyć i umyć. Zaleca się, aby czyszczenie zębów trwało co najmniej 2 minuty, po 30 sekund na każdą ćwiartkę uzębienia. Utrzymanie higieny ułatwią irygatory, warto je stosować, aby cieszyć się zdrowymi zębami, bez śladów próchnicy. Ofertę i ceny urządzeń można sprawdzić na stronie ranking irygatorów do zębów.

Wybór szczoteczki sonicznej – na co zwrócić uwagę?

Wybór szczoteczek sonicznych jest coraz większy, są w ofercie wielu producentów sprzętu stomatologicznego. Przed wyborem warto sprawdzić ofertę i porównać dostępne na rynku modele. Dużą pomocą może być ranking szczoteczek sonicznych. Należy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom szczoteczki sonicznej, które będą miały wpływ na jej działanie. Jest to m.in.:

 • Zakres obrotów pulsacyjnych – im więcej obrotów, tym szczoteczką będzie lepiej i dokładniej czyściła zęby oraz dziąsła. Dobre urządzania mają ok. 60-80 tysięcy obrotów na minutę.

 • Zróżnicowane programy czyszczące – najlepiej wybrać szczoteczki, które mają kilka praktycznych programów tj. funkcja wybielania, masaż dziąseł, głębokie czyszczenie.

 • Czujnik nacisku – szczoteczką soniczną należy myć zęby delikatnie. Czujnik nacisku da znać, gdy nacisk będzie jest silny.

 • Wbudowany timer – to przydatna funkcja, która pokazuje ile należy myć każdy fragment łuku zębowego. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie dla dzieci.

 • Sposób zasilania – w sklepach są szczoteczki zasilane bateriami lub za pomocą dołączonego akumulatorów. To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze i częściej wybierane. Pojemne akumulatory pozwalają korzystać z urządzeń na jednym ładowaniu nawet do 8 tygodni.

 • Końcówki – niektóre szczoteczki mają w zestawie kilka wymiennych końcówek, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb np. do wrażliwych zębów.

 • Ceny – dobre szczoteczki można już kupić za 200-400 zł. Nie warto na nich oszczędzać, bo to inwestycja w zdrowe, mocne zęby.

Soniczna szczoteczka to doskonały sposób, aby zadbać o codzienną higienę jamy ustnej. Dzięki niej można dokładnie wyczyścić zęby, usunąć osad, a także zadbać o dziąsła. Sprawdzi się nawet u osób, które mają nadwrażliwe zęby, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto sprawdzić ofertę szczoteczek i znaleźć taką, która spełni wszystkie potrzeby.

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7940 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 czerwca 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca