Wywrota

Jakie wybrać zabawki dla dziecka po 10. miesiącu życia? Podpowiadamy

Wybór odpowiednich zabawek dla dziecka po 10. miesiącu życia może być wyzwaniem, zwłaszcza że maluchy w tym wieku zaczynają coraz bardziej eksplorować świat wokół siebie. Drewniane zabawki to doskonały wybór, który łączy w sobie trwałość, bezpieczeństwo i walory edukacyjne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek oraz jakie konkretne produkty mogą zainteresować Twoje dziecko?

Rozwój dziecka po 10. miesiącu życia

Po 10. miesiącu życia dziecko staje się coraz bardziej aktywne i ciekawe świata. W tym okresie zaczyna rozwijać różnorodne umiejętności, które są bardzo ważne dla jego dalszego rozwoju. Maluch zaczyna pełzać, raczkować, a nawet podejmować próby stawiania pierwszych kroków. To doskonały moment na wspieranie jego aktywności poprzez zabawki, które zachęcają do ruchu, takie jak chodziki i pchacze.

Dziecko staje się również coraz bardziej zręczne, chętnie chwyta, przekłada i bada przedmioty różnego kształtu i tekstury. Zabawki takie jak klocki i układanki pomagają w rozwijaniu precyzji ruchów dłoni. Maluch zaczyna też rozpoznawać kształty, kolory i dźwięki. Interaktywne zabawki, które wymagają sortowania czy dopasowywania elementów, wspierają jego rozwój intelektualny.

Maluszki także coraz bardziej interesują się otoczeniem i nawiązują pierwsze interakcje z innymi dziećmi i dorosłymi. Zabawki, którymi można się dzielić i wymieniać, uczą podstaw współpracy i komunikacji.

Dlaczego warto sięgnąć po drewniane zabawki?

Drewniane zabawki są doskonałym wyborem dla rozwijających się dzieci, ponieważ oferują wiele korzyści, które trudno znaleźć w innych rodzajach zabawek. Przede wszystkim są wyjątkowo trwałe i bezpieczne – wykonane z naturalnych materiałów, są odporne na uszkodzenia, a także bezpieczne dla małych odkrywców, którzy często wszystko badają za pomocą zmysłu smaku.

Drewniane zabawki są często ekologiczne, co jest istotne w kontekście dbania o środowisko. Ich prosta, często minimalistyczna forma stymuluje kreatywność i wyobraźnię dzieci, pozwalając im na twórczą zabawę, która rozwija ich umiejętności poznawcze i motoryczne.

 

 

 

 

Jakie zabawki wybrać?

Podczas wyboru zabawek dla dziecka po 10. miesiącu życia warto skupić się na tych, które wspierają rozwój motoryczny, kognitywny i kreatywny. Oto kilka sprawdzonych propozycji z https://nunukids.pl/zabawki/prezenty/prezent-dla-noworodka/, które będą zarówno bawić, jak i edukować:

  • drewniana kostka manipulacyjna - jest interaktywną zabawką, która zachęca malucha do aktywnego odkrywania. Dziecko, przesuwając elementy po wyznaczonych ścieżkach, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność fizyczną. Zabawka ta stymuluje zmysły, pobudza małą motorykę i koncentrację, a także rozwija zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną.
  • drewniana piramida z klocków - to klasyczna zabawka, która oferuje dzieciom szansę na rozwijanie umiejętności budowlanych i logicznego myślenia. Dzieci mogą spędzać godziny na tworzeniu różnych konstrukcji, co stymuluje ich wyobraźnię i zdolności rozwiązywania problemów. Dodatkowo, zabawa klockami wspomaga rozwój umiejętności matematycznych i przestrzennego myślenia.
  • drewniane klocki z literami - proste, ale niezwykle edukacyjne narzędzie, które pozwala maluchom na zabawę z literami i tworzenie pierwszych słów. Dzięki nim dziecko może również poznawać litery, co wspiera naukę czytania. Te klocki mogą również służyć jako dekoracja pokoju dziecięcego, co dodatkowo podkreśla ich wszechstronność.
  • drewniany sorter kształtów - jest idealny do rozwijania wczesnych umiejętności poznawczych. Dzięki manipulowaniu różnymi kształtami i dopasowywaniu ich do odpowiednich otworów, dziecko rozwija motorykę, prawidłowy chwyt, oraz zdolności logicznego myślenia.

Każda z tych zabawek dostępna jest w ofercie sklepu NunuKids, który oferuje szeroki wybór drewnianych zabawek dla dzieci w różnym wieku, umożliwiając rodzicom znalezienie idealnych produktów do wszechstronnego rozwoju ich pociech.

Sprawdź też: Jakich zabawek nie kupować dzieciom?

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 lipca 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca