Wywrota

Zaproszenie do współtworzenia lewicowej sieci feministycznej

 

Jesteśmy grupą kobiet, które stają w obronie wszystkich niepodzielnych i uniwersalnych praw człowieka, w tym praw kobiet, praw pracowniczych, praw grup określanych jako mniejszości, prawa do czystego środowiska. Pragniemy rozwijać feminizm jako krytykę społeczną i połączyć tematy, którymi się zajmujemy, w ruch wielu spraw. Zabiegamy o szersze zmiany na rzecz sprawiedliwości społecznej i życia wolnego wolnego od nędzy i przemocy. Pragniemy współtworzyć sieć organizacji podzielających te wartości.
 

O tworzeniu sieci zaczęłyśmy rozmawiać, wspominając Izabelę Jarugę-Nowacką - polityczkę, która przeciwstawiała się dyskryminacji i walczyła o sprawiedliwość społeczną. Nie chcemy, aby jej dorobek został zmarnowany. Zaczęłyśmy już realizować pierwszy projekt: akcje sprawdzania programów kandydatów startujących w wyborach prezydenckich pod kątem problemów, które podejmowała Izabella Jaruga-Nowacka, i wszystkich praw, które uważamy za podstawowe.

 

Osoby zainteresowane współudziałem w tworzeniu sieci zapraszamy na
spotkanie 6 czerwca (niedziela) w Warszawie, w siedzibie UFY, Al.
Solidarności 82, w godzinach 10.00 - 18.00. Mamy niewielki budżet na zwrot kosztów podróży. Zapraszamy do przenocowania w naszych domach. Osoby, które mają takie możliwości, prosimy o pokrycie kosztów podróży i pobytu we własnym zakresie. Przygotujemy poczęstunek w przerwie spotkania.

 

Jeśli nie możecie przyjechać w tym dniu, ale chciałybyście do nas dołączyć, zachęcamy do zgłoszenia chęci współpracy drogą mailową.

Demokratyczna Unia Kobiet - Wrocław, grupa Łódź Gender, Grupa Inicjatyw Genderowych GIGA Śląsk, NEWW-Polska z siedzibą w Gdańsku, Młodzi Socjaliści, Think Tank Feministyczny, Towarzystwo Interwencji Kryzysowej - Kraków, UFA - Warszawa
 


kontakt: 694 893 861
femtank@ekologiasztuka.pl
kontakt@u-f-a.pl

od: 6 czerwca 2010, 10:00
do: 6 czerwca 2010, 18:00 Ufa Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 maja 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca