Wywrota

„Nie każdy jest Rain Manem” - Problemy dzieci z zaburzeniami

Tzw. autyści wysokofunkcjonujący to mało znana grupa dotkniętych choroba dzieci, o której najczęściej mówi się w kategoriach „wrednego dziecka”...

 

Anna Teluk-Lenkiewicz


Nie każdy jest Rain Manem”
Alter” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z ADHD i innymi Niepełnosprawnościami w Białogardzie wraz z Wydawnictwem Fraszka Edukacyjna zapraszają na wieczór autorski Anny Teluk-Lenkiewicz, autorki książki „Nie każdy jest Rain Manem”, połączony z panelem dyskusyjnym na temat:


Problemy dzieci z zaburzeniami. Dom, szkoła, grupa rówieśnicza. I co dalej?”


Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2010, o godz. 18.00 w Centrum Spotkań Europejskich w Białogardzie, ul. 1. Maja 15.Autorka – w korespondencji z Redakcją portalu Wywrota.pl – o swojej książce napisała:


(...) nie jest to opowieść o autyzmie samym w sobie, bo tego mamy pełno na rynku księgarskim, jest to za to zwyczajna, prosta opowieść o codzienności mierzącej się z tym właśnie zaburzeniem. O braku akceptacji, o konfliktach wewnątrz rodzin, o bezsilności matki i o braku alternatywy.
Cała smutna, niestety, prawda o wyizolowaniu nie tylko autystycznego dziecka, a całej jego rodziny.To jest przypomnienie ludziom, że autyzm nie koniecznie dzieli się tylko na dwie znane grupy, czyli ten głęboki z całkowitym wycofaniem dziecka albo zaskakujący rainmanowskim geniuszem. Jest jeszcze przestrzeń w której mieszczą się tzw. autyści wysokofunkcjonujący i to jest ta mało znana grupa, o której najczęściej mówi się w kategoriach „wrednego dziecka”...Wzmiankę o książce można przeczytać na:


http://expression-design.com/natalka/zmeczenie-brakiem-alternatywy-dla-asd4 listopada 2010 Białogard

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca