Wywrota

Marsz (NIE) Milczenia – stop przemocy wobec zwierząt!

Jeżeli zależy Wam na zwierzętach, jeżeli chcecie, aby zwierzętom żyło się lepiej – przyjdźcie...

 

3 kwietnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Marsz (NIE) Milczenia, organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Wrocław to nie jedyne miasto, w którym odbędzie się to wydarzenie. Jaki jest cel oraz idea Marszu? Co organizatorzy chcą w ten sposób osiągnąć?


Poprzez uczestnictwo w Marszu, każdy może wyrazić swój sprzeciw wobec bezzasadnego krzywdzenia i zaniedbywania zwierząt. Chcemy również, aby społeczeństwo zaczęło reagować na akty przemocy wobec zwierząt i zdawało sobie sprawę z tego, że najczęściej oprawcy pozostają bezkarni – mówi Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy TOZ Wrocław.

 

Wydarzenie na wrocławskim Rynku rozpocznie się o godzinie 13:00. Następnie wszyscy uczestnicy wykonają symboliczne przejście dookoła Rynku i zbiorą się przy pomniku Fredry, gdzie rozdawane będą balony nadmuchane helem. Dokładnie o godzinie 14:00 balony zostaną wypuszczone w powietrze, będzie to jednocześnie oficjalne zakończenie Marszu.

 

Udział może wziąć każdy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy, komu leży na sercu los zwierząt może przyjść i zamanifestować swój sprzeciw, wobec ich złego traktowania. Dodatkowo podczas Marszu zbierane będą podpisy pod petycją o surowe ukaranie dwóch nieletnich sprawców, którzy zakatowali kota, a wszystko nagrali telefonem komórkowym. Film przypadkowo znalazł się w sieci. Jest tak drastyczny, że wszyscy mieli problem z obejrzeniem go do końca, nawet policja. Sprawę ujawnił portal otowroclaw.com. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawcy tego czynu zostali surowo ukarani. – dodaje rzecznik.

 

Jeżeli zależy Wam na zwierzętach, jeżeli chcecie, aby zwierzętom żyło się lepiej – przyjdźcie. Wspólnie możemy sprawić, że sprawy o znęcanie się nad zwierzętami będą stawały się głośne, a dzięki temu sprawcy tych okrutnych czynów nie będą mogli spać spokojnie. Razem możemy zmienić ich los!

 

Kontakt:

Organizator we Wrocławiu:
Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy, t: 726 510 539, e: Mateusz.toz@wp.pl

 

Pomysłodawca wszystkich marszów w Polsce:
Wioleta Pawlik Nowacka, t:  694 149 802,

od: 3 kwietnia 2011, 13:00
do: 30 listopada 2013 Na wrocławskim Rynku

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Paweł
Paweł "Ivo" Kaczorowski 28 marca 2011, 20:45
Sama idea marszu jest jak najbardziej chwalebna i ważna ale sam jestem zwolennikiem edukacji i leczenia bardziej niż surowego karania. Represja systemu rodzi agresję ukaranego i jego zwolenników, w efekcie koło się zamyka. Trzeba mówić o tym, zapobiegać poprzez edukację i wychowanie a sprawców leczyć. Surowo leczyć.
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 28 marca 2011, 20:58
Też jestem za leczeniem, pod warunkiem, że będzie wyglądało jak program "edukacyjny" Alexa z "Mechanicznej pomarańczy".
Aleksandra Lubińska
Aleksandra Lubińska 1 kwietnia 2011, 00:09
Marsze i petycje to klasyczna ilustracja tego, w jaki sposób można wyrazić swój sprzeciw i nie zrobić totalnie nic.
przysłano: 23 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca