Wywrota

Nadchodzi Playstation 4. Co potrafi nowe dziecko firmy Sony?

Fani gier na całym świecie z niecierpliwością oczekują na premierę Playstation 4 – kolejnej, ósmej już generacji konsoli. Debiut nowego urządzenia zapowiadany jest na ostatni kwartał 2013 roku. Dokładna data rozpoczęcia sprzedaży nie jest jednak jeszcze znana.

 

Co nowego?

 

Twórcy konsoli zapowiadają wiele nowości, m.in. zwiększony nacisk na społecznościowy aspekt grania, większą interaktywność z innymi urządzeniami (m.in. smartfonami i tabletami) oraz dostęp do licznych baz (muzycznych, filmowych) znajdujących się w chmurze danych. Łączność z serwisem Gaikai umożliwi ściąganie gier, których nie mamy w formie fizycznej (na płycie DVD). Z kolei wykorzystanie systemu PlayGo pozwoli oszczędzić graczom czas i miejsce na dysku – dane niezbędne do uruchomienia gry czy rozpoczęcia kolejnego poziomu będą ściągane nawet w czasie, gdy urządzenie będzie znajdowało się w trybie stand-by.

 

Użytkownicy Playstation 4 będą korzystali z nowego interfejsu Playstation Dynamic Menu który zastąpi dotychczasowy XcrossMediaBar, zaś z urządzeniem będą się komunikować za pomocą controllera The DualShock 4.

 

Pierwsze reakcje na temat Playstation 4 ze świata gier okazały się bardzo pozytywne. Portal Eurogamer chwali rozwiązania graficzne, które przynosi nowa konsola. Serwis GameSpot zaś docenia liberalną politykę firmy Sony i nieutrudnianie życia graczom, m.in. brak systemu DRM.

 

Tylko na PS4

 

Wraz z premierą Playstation 4 i przedświątecznym szaleństwem zakupów należy się spodziewać wysypu nowych gier. W tej chwili wiadomo o kilkunastu grach przeznaczonych ekskluzywnie tylko dla graczy wyposażonych w PS4. Tytułem, który wyciśnie z nowej maszyny Sony siódme poty, jest „Driveclub” - gra wyścigowa, która podobno ma być rywalem dla „Grid 2”. Premiera tytułu przewidziana jest na okres przedświąteczny.  Innym tytułem nęcącym potencjalnych nabywców Playstation 4 jest pierwszoosobowa strzelanka w klimacie science-fiction „Killzone: Shadow Fall”, kontynuacja sagi o tym tytule. Również tej gry można wypatrywać już pod koniec 2013 roku. Jeśli chodzi o fanów gier sportowych, to ekskluzywną premierę na Playstation 4 będzie miało „MLB 14: The Show”, czyli symulator gry w baseball. Dziecko firmy SCE San Diego Studio ujrzy światło dzienne jednak dopiero w przyszłym roku.

 

Polacy nie gęsi i swoje gry na Playstation 4 będą mieli. Rodacy z Bloober Team planują wydanie na tej platformie gry „Basement Crawl”. Twórcy gry szczegóły projektu trzymają na razie w tajemnicy, zapowiadają tylko, że „dadzą z siebie wszystko”. Spodziewać możemy się wszystkiego, bo na ich koncie znajduje się m.in. „Music Master Chopin”, gra edukacyjna poświęcona naszemu wybitnemu kompozytorowi, stylizowana na serii „Guitar Hero”.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca