Wywrota

VI Festiwal Buddyjski w Krakowie

 

Festiwal Buddyjski „Przestrzeń Umysłu” ma charakter ogólnopolski i wpisał się już na stałe w pejzaż wydarzeń kulturalnych Krakowa, jak i całego kraju. Tym razem tematem przewodnim będzie Buddyzm Diamentowej Drogi w życiu codziennym – Lamowie obecnych czasów, społeczność buddyjska w zachodnim społeczeństwie, pogląd i medytacja w codziennym funkcjonowaniu i tak bliskie nam tematy, jak między innymi miłość i partnerstwo. Podobnie jak w latach poprzednich, festiwal organizowany jest przez Fundację Stupa House w kilkunastu największych miastach Polski. W Krakowie Festiwal odbędzie się już po raz szósty.

 

Festiwal trwać będzie od 17 do 23 października. W programie zaplanowano wiele interesujących wykładów, prowadzonych przez polskich nauczycieli Buddyzmu Diamentowej Drogi oraz prezentacje multimedialne i pokazy filmowe. Wykładowcy przybliżą nam tematykę funkcjonowania nauk Buddy we współczesnym świecie i realiów praktykowania tego poglądu przez buddystów w nowocześniej Europie. Stąd tematy tak ważne dla każdego z nas, jak partnerstwo; radzenie sobie z przeszkadzającymi emocjami; czy tak bliskie każdemu dążenie do bycia szczęśliwym. Wszystko to odbędzie się w malowniczej okolicy Bulwarów Wiślanych pod Wawelem w Kawiarni Czuły Barbarzyńca w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego na ul. Powiśle 11, która również w tym roku jest współorganizatorem Festiwalu oraz w dobrze znanej wszystkim krakowianom Piwnicy Pod Baranami na Rynku Głównym.

 

Również w tym roku goście Festiwalu będą mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu „Winter Tour” o zimowej podróży Lamy Olego Nydahla przez Syberię, która jest pierwszą odsłoną 4-częściowej opowieści o buddyjskim Lamie naszych czasów, który wraz ze swoją żoną Hannah Nydahl, na prośbę XVI Karmapy, głowy jednej z czterech największych szkół Buddyzmu Tybetańskiego, przeniósł nauki Buddy na Zachód. Ujmujące wywiady oraz piękne ujęcia, ukażą nam współczesny buddyzm na tle zaśnieżonej Rosji. Dodatkowo tym razem będziemy również mieli okazję, zobaczyć zdjęcia z tej niezwykłej podroży oraz zadać pytania tym, którzy w niej uczestniczyli. A wszystko to w dobrze znanych nam murach Piwnicy Pod Baranami w ramach cotygodniowych slajdowisk Klubu Podróżników „Śródziemie”.

 

Festiwal stanowi dobrą okazję do odwiedzenia krakowskiego ośrodka medytacyjnego, w którym również będą miały miejsce ciekawe wydarzenia - wykłady, prezentacje i warsztaty medytacyjne.

 

 

 

 

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie:

www.krakow.buddyzm.pl

 

O Fundacji Stupa House: www.fsh.pl

 

www.buddyzm.pl

od: 17 pazdziernika 2013
do: 23 pazdziernika 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca