Wywrota

Wrocław - Turniej przeciw Rasizmowi odbędzie się na Nadoodrzu

W weekend 26-27 października odbędzie się na wrocławskim Nadodrzu Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi. To już jego V edycja. Weźmie w nim udział 16 drużyn złożonych z obcokrajowców, Romów, muzułmanów, ludzi o różnym kolorze skóry, światopoglądach oraz reprezentacje organizacji pozarządowych głoszących idee tolerancji. To bardzo ważne w obliczu coraz częstszych we Wrocławiu przejawów nietolerancji i ksenofobii.

 
Wydarzenie swoją obecnością i wspólnym treningiem z młodzieżą wesprze legendarny piłkarz WKS Śląsk Wrocław Janusz Sybis (niedziela g.14), a także różne postacie ze świata kultury naszego miasta.
 
Turniej będzie wielkim festynem rodzinnym! Na boiskach przy ul. Skladowej 5 (III lo) od g.11 do 19 oprócz rozgrywek sportowych zaplanowano szereg atrakcji - zabawy dla dzieci i młodzieży, konkurs w celności strzału, warsztaty plastyczne, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz ubrania z recyklingu. Do wygrania będą wejściówki do Teatru Polskiego, Teatru Muzycznego Capitol i Aquaparku. Drużynom kibicować będzie anty-rasistowska grupa cheereaderek. 
 
Celem Turnieju jest ukazanie Wrocławia jako miasta przyjaznego i otwartego dla wszystkich mieszkańców. Zapraszają organizatorzy Stowarzyszenie Tratwa, Fundacja Dom Pokoju, Stowarzyszenie Rita Baum; organizację dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Przyjdźcie i kibicujcie razem przeciwko rasizmowi!
 
sobota, niedziela 26-27.10.2013
g.11-19, ul.Składowa 5
od: 26 pazdziernika 2013
do: 27 pazdziernika 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
ryszard
ryszard 4 grudnia 2013, 12:56
SLĄSK WROCŁAW GÓRĄ
przysłano: 19 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca