Wywrota

Młodzi kreatywni pod jednym dachem w centrum miasta

Kamienica przy Alejach Jerozolimskich 57 znów zaczyna tętnić życiem. Budynek dawnego szpitala, znany wcześniej jako „Jerozolima”, ponownie przeobraża się w przestrzeń skupiającą przede wszystkim młodych kreatywnych – artystów, projektantów, muzyków, a także hipsterskich rzemieślników, wykonujących swój zawód z twórczą pasją. Nowa odsłona miejsca - Grupa 57, nie ma być jedynie przestrzenią pod wynajem pracowni, biur i galerii, ma powstać społeczność wymieniająca się doświadczeniami oraz pomysłami inspirującymi do dalszej działalność.

 

Na pierwszym piętrze kamienicy mieści się klub Nowa Jerozolima, do którego w weekendy zapraszani są najlepsi DJ-e światowej sceny muzyki elektronicznej. Cztery kolejne piętra to ok. 3000 mkw. powierzchni biurowych o artystycznym, undergroundowym charakterze.

 

Z okien budynku rozpościera się widok na główne punkty Śródmieścia: PKiN, Dworzec Centralny, Domy Centrum. Instytucje kultury i miejsca rozrywki - restauracje, bary, kina, teatry, sklepy, są na wyciągnięcie ręki. Atmosfera starej kamienicy (korytarze z wysokim sufitem, tajemnicze przejścia i zakamarki) położonej w ścisłym centrum Warszawy stanowi alternatywę dla młodych kreatywnych, którzy czują się nieswojo w szklanych, sterylnych przestrzeniach nowoczesnych biurowców. W przeciwieństwie do budynków o standardowym wystroju, w kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 57 najemcy mogą nadać pomieszczeniom oryginalny charakter, zdecydować o kolorystyce pracowni, stworzyć awangardowe wnętrze lub urządzić studio, w którym poczują się jak w domu.

 

Do tej pory Grupa 57 zebrała pod jednym dachem kilka labeli modowych, studio nagrań, dwa salony fryzjerskie, pracownię stylistek, agencję PR, szkołę śpiewu. Na ostatnim piętrze mieści się galeria sztuki współczesnej otwarta na współpracę z młodymi artystami.

 

Komunikację między lokatorami i zarządcami budynku ułatwia tajna grupa założona na Facebooku. Na jej forum zarządcy informują m.in. o sprawach organizacyjnych i dalszych planach na zagospodarowanie kamienicy. Zarówno aktywność na forum, jak i codzienne spotkania z sąsiadami i ekipą dowodzącą, dają sposobność do wymiany pomysłów i wspólnego tworzenia niebanalnej, przyjaznej przestrzeni.

 

W kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 57 wciąż czeka dużo ciekawych wnętrz na kreatywnych najemców.

 

Grupa 57

https://www.facebook.com/grupa57

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca