Wywrota

Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe we Wrocławiu, 17 - 18 stycznia

17 i 18 stycznia we Wrocławiu ruszają pierwsze, bezpłatne zajęcia z fotografii dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, realizowane w ramach TIFF ACADEMY. Warsztaty fotograficzne i filmowe potrwają do czerwca 2014 r. Program TIFF ACADEMY obejmuje m.in. warsztaty z fotografii telefonem komórkowym i zajęcia graficzne „GLITCH ART”.

17 i 18 stycznia we Wrocławiu ruszają pierwsze, bezpłatne zajęcia z fotografii dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, realizowane w ramach TIFF ACADEMY. Warsztaty fotograficzne i filmowe potrwają do czerwca 2014 r. Program TIFF ACADEMY obejmuje m.in. warsztaty z fotografii telefonem komórkowym czy zajęcia graficzne „GLITCH ART”.

 

Projekt TIFF ACADEMY realizowany jest przez TIFF Collective i Fundację „BLIK” – organizatorów międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF Festival.

Tym razem ekipa wrocławskich teoretyków oraz praktyków fotografii postanowiła stworzyć projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Wrocławia i okolic. Celem przedsięwzięcia jest m.in. artystyczna aktywizacja uczniów oraz zachęcenie ich do odkrywania nowych pasji.

W ramach TIFF ACADEMY opracowano programy warsztatów dla każdej z grup wiekowych: licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat.

Program TIFF ACADEMY obejmuje m.in. warsztaty fotograficzne z cyjanotypii, zajęcia z fotografii telefonem komórkowym, warsztaty filmowe czy spacery fotograficzne po Wrocławiu.

Zajęcia będą prowadzone od stycznia do czerwca 2014 r. w dwóch wrocławskich pracowniach: PRACOWNI PANATO oraz Ośrodku Postaw Twórczych, wyposażonych w pełną infrastrukturę warsztatową, a także w miejskim plenerze.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach praktycznych, dzieci i młodzież zdobędą również wiedzę teoretyczną na temat fotografii i tworzenia filmów.  Podczas teoretycznej części warsztatów młodzi uczestnicy nauczą się wykorzystywać narzędzia, pomagające zgłębiać wiedzę na temat świata sztuki, takie jak serwis Art Project - Google Cultural Institute.

TIFF ACADEMY zakończą dwa specjalne wydarzenia, a mianowicie wernisaż prac powstałych w trakcie warsztatów, który odbędzie się w Galerii TIFF Collective oraz pokaz filmów nakręconych przez młodych twórców, zaplanowany w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.

 

Organizatorzy podkreślają, że każdy może zapisać się na cały cykl warsztatów lub skorzystać tylko z wybranych zajęć.  Ponadto, aby wziąć udział w projekcie TIFF ACADEMY nie są wymagane wcześniejsze umiejętności fotograficzne.

 

Już w najbliższy piątek (17.01) o godzinie 16.00 w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A, odbędą się pierwsze warsztaty fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat z pędzla świetlnego. Jest to prosta i efektowna technika wykorzystywana w różnych dziedzinach fotografii, począwszy od amatorskiej, po reklamową i artystyczną.

Z kolei w sobotę (18.01) o godzinie 10.00 w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15, gimnazjaliści będą się szkolić z zakresu glitch art’u, czyli sztuki opierającej się na błędzie. Podczas kilkugodzinnych zajęć praktycznych, każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z prostymi programami komputerowymi, modyfikującymi materiał fotograficzny i za ich pomocą stworzyć własne realizacje glitch.

 

Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: http://tiffcollective.pl/warsztaty/program2/ (liczba miejsc jest ograniczona)

Więcej informacji na temat warsztatów TIFF ACADEMY: www.tiffcollective.pl/warsztaty oraz na Facebooku: www.facebook.com/festivaltiff

 


Projekt realizowany w ramach Programu Fundacji Orange


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca