Wywrota

Bezpłatny trening kalarippajattu

1 lutego o godz. 11:00 w Sali Teatru Laboratorium rozpocznie się otwarty trening południowoindyjskiej sztuki walki. Obejmie on naukę tradycyjnego pozdrowienia i pierwszej sekwencji ruchowej, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające oraz kręcenie bambusowym kijem kuruvadi.

 

Zajęcia skierowane są do osób chcących spróbować bądź rozpocząć regularną praktykę kalarippajattu. Poprowadzi je Sankar Lal Sivasankaran Nair, nauczyciel pochodzący z Thiruvananthapuram (Kerala, Indie). Sankar Lal Sivasankaran Nair trenuje od 1990 roku, od 2008 mieszka we Wrocławiu, gdzie, pod patronatem Instytutu Grotowskiego, wraz z Justyną Rodzińską-Nair prowadzi Studio Kalari. To pierwszy w Polsce ośrodek, którego celem jest popularyzowanie kalarippajattu. Działalność Studia obejmuje prowadzenie regularnych treningów i kilkudniowych warsztatów w Polsce i za granicą, organizowanie wykładów i spotkań z nauczycielami, a także badaczami i artystami, dla których sztuki walki stanowią przedmiot badań lub są jedną z inspiracji w ich pracy twórczej.

 

Kalarippajattu pochodzi z południowoindyjskiego stanu Kerala. Bogata w rytuały praktyka obejmuje naukę sekwencji ruchowych i chwytów obezwładniających przeciwnika, walkę wręcz oraz trening z użyciem broni drewnianej i metalowej (kije, noże, szable, włócznie), a także ćwiczenia siłowe, rozciągające i oddechowe. Elementy kalarippajattu od wieków wykorzystywane są w treningu keralskich aktorów i tancerzy, np. kathakali.

 

Regularna praktyka kalarippajattu pozwala osiągnąć elastyczność, zwinność i koordynację ciała, poprawia koncentrację, a także siłę i wydolność organizmu, uświadamia własne możliwości, pozwala kontrolować energię i kształci postawę duchową. Kalarippajattu jest propozycją dla miłośników sztuk walki, adeptów jogi, aktorów i tancerzy, a także dla wszystkich osób zainteresowanych poszukiwaniem nowej formy ruchu opartej na świadomej pracy nad własnym wnętrzem.

 

Więcej: www.studiokalari.art.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca