Wywrota

Nowy projekt „ZAPAL SIĘ”!

Projekt „ZAPAL SIĘ” jest skierowany do ludzi młodych, którzy:

  • Czują się „normalni”; czują, że ich życie jest szare; chcieliby wyróżnić się z tłumu, ale do tej pory nie wiedzieli, jak się za to zabrać

  • Są kreatywni, charyzmatyczni; mają pasję, która poszerza ich horyzonty i pragną zapalić nią innych.

Każdy, kto spełnia powyższe kryteria może wziąć czynny bądź bierny udział w naszym projekcie.

 Poprzez ten projekt chcemy przywrócić edukację do jej czystej formy, zgodnej z klasyczną ideą Platona. Promujemy idee edukacji, jako środka mającego wspierać i umożliwiać jednostce rozwój i stawanie się lepszym. Co więcej, projekt „ZAPAL SIĘ” ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że wiedza i umiejętności spoczywają w każdym z nas i że od każdego możemy się czegoś nauczyć.

Każdemu „zapaleńcowi” umożliwiamy poprowadzenie własnego spotkania, na którym postara się on zapalić innych swoją pasją.

Natomiast, tym, którzy nie znaleźli jeszcze tego, co ich kręci, dajemy szansę wybrać z puli różnych tematów spotkanie, które może rozbudzić w nich nowe zainteresowania. Nawet jeśli nie wiedzą nic na dany temat, są jak najbardziej mile widziani na spotkaniu, ponieważ projekt skierowany jest właśnie dla takich osób!

Oprócz wolnych spotkań, na które zapisać może się każdy, planujemy przeprowadzić także zajęcia w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, domach dziecka i placówkach resocjalizacyjnych, aby zobaczyć jak nasz projekt odbierany jest w różnych środowiskach.

Sami - jako team projektowy – jesteśmy grupą sześciu młodych osób, które chcą zmienić w życiu to, co jest nieidealne. Zaczynamy małymi kroczkami iść w tym kierunku. Pragniemy pomóc innym młodym, aby rozbudzili w sobie chęć działania, bo przecież jesteśmy jednym pokoleniem i wkrótce to MY – MY wszyscy – będziemy budować przyszłą rzeczywistość dla kolejnych pokoleń.

Projekt „ZAPAL SIĘ” powstał w ramach stypendium „Zorganizuj projekt społeczny. Choćby Dla Własnej Przyszłości” Fundacji Polska Młodych.

Nasza strona internetowa to: www.zapalsie.pl Jesteśmy dostępni również na Facebooku, gdzie można śledzić aktualności: https://www.facebook.com/zapalsie


 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Jacenty 13 marca 2014, 22:35
Rozumiem, że to się ogranicza do "warszawki"...
przysłano: 10 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca