Wywrota

Chcesz grać w filmach? Zarejestruj się na aktorzypolscy.pl

Aktorzy Polscy” to wirtualna baza castingowa, która umożliwia twórcom filmowym dobór obsady aktorskiej z wykorzystaniem nowych technologii. Serwis jest prowadzony przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jego oficjalna premiera odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Już teraz filmowcy mogą rejestrować w bazie swoje profile. Korzystanie z serwisu „Aktorzy Polscy” jest bezpłatne!

 

Uroczysta inauguracja Wirtualnej Bazy Castingowej „Aktorzy Polscy” odbędzie się
18 września 2014, o godz. 12.00, w sali Turkusowej Hotelu Orbis Gdynia (Gdynia, ul. Armii Krajowej 22). Wstęp wyłącznie z zaproszeniami, które przekazane zostaną do skrytek akredytacyjnych. Dodatkowo codziennie podczas trwania Festiwalu Filmowego w Gdyni w Teatrze Muzycznym działać będzie stoisko „Aktorów Polskich”, w którym będzie można zapoznać się ze szczegółami działania bazy oraz przeprowadzić szybką rejestrację.

 

 

Strona główna Wirtualnej Bazy Castingowej „Aktorzy Polscy” (www.aktorzypolscy.pl), fot. SFP

 

- Jako reżyser wiem dobrze, że dobór odpowiednich aktorów jest kluczem do sukcesu filmu. Dotychczas nie istniało w Polsce skuteczne narzędzie multimedialne, które skupiałoby aktorów z całego kraju, w różnym wieku, zarówno początkujących, jak i tych, którzy posiadają doświadczenie zawodowe. Baza „Aktorzy Polscy” jest właśnie takim instrumentem. Idealnie odpowiada na potrzeby współczesnych filmowców, a przy tym znosi bariery między agencjami aktorskimi, nie ingerując w ich interesy – mówi Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski, twórca idei serwisu „Aktorzy Polscy”.

 

Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” adresowana jest do profesjonalistów filmowych, w tym: reżyserów, reżyserów castingu, producentów, a także do wszystkich aktorów zawodowych, studentów wydziałów aktorskich oraz aktorów niezawodowych, którzy posiadają w swoim dorobku znaczącą filmografię. Serwis daje możliwość wyszukiwania aktorów według ściśle określonych kryteriów, takich jak płeć, wiek, wzrost, kolor włosów, kolor oczu, posiadane umiejętności i uprawnienia oraz doświadczenie aktorskie czy wykształcenie itd. Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” pośredniczy w kontakcie pomiędzy agencjami aktorskimi i aktorami a twórcami filmowymi, nie pobierając prowizji od ról otrzymanych przez aktora za jej pośrednictwem.

 

 

Przykładowy profil aktorski w Wirtualnej Bazie Castingowej „Aktorzy Polscy” (www.aktorzypolscy.pl), fot. SFP

 

Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” rozwija się dynamicznie dzięki współpracy z najważniejszymi instytucjami zrzeszającymi i promującymi aktorów - ZASP, agencjami aktorskimi, państwowymi oraz prywatnymi szkołami aktorskimi, regionalnymi funduszami filmowymi oraz teatrami w całej Polsce. Kompleksowa działalność serwisu możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy” realizuje cele statutowe Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w związku z czym korzystanie z niej dla wszystkich użytkowników jest całkowicie bezpłatne.

 

www.aktorzypolscy.pl

www.facebook.com/BazaCastingowaAktorzyPolscy

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca