Wpływ „life-stylowych” magazynów

18 listopada (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na dyskusję z redaktorami i redaktorkami magazynów „Zwykłe Życie” i „Smak”.

Temat spotkania: „Od życia jako dzieła sztuki do życia dobrze zarządzanego”.

 

Podczas ostatniego spotkania z cyklu „Proste rzeczy” organizatorzy, czyli Fundacja ART TRANSPARENT, będą chcieli zachęcić do refleksji na temat wpływu „life-stylowych” magazynów na odbiorców. Tożsamość to jedna z kluczowych kategorii, wokół których toczą się kulturoznawcze debaty i spory. Podczas dyskusji przyjrzymy się kulturze popularnej rozumianej jako dyskursywnej przestrzeni artykulacji — to w jej obrębie realizowane są rozmaite strategie i taktyki tożsamościowe, które mogą uzyskać chwilową stabilizację. Współczesna kultura, także dzięki swojej rozbudowanej meta-warstwie, okazuje się poręczną skrzynką z narzędziami do budowy własnych projektów biograficznych.

Dyskusja będzie okazją do refleksji nad tym na ile i w jaki sposób „life-stylowe” magazyny uczestniczą w kreowaniu pewnej narracji o i na temat „życia”. Prostują je, „uzwyklają”, nadają smaku… Ta ostatnia kategoria będzie interesowała nas szczególnie. Jak ma się ona do segmentowania publiczności, jak uwiarygadnia pewien styl życia? Jak zmiany technologiczne umożliwiły pojawienie się nowej niszy magazynów…


Z tego względu, do rozmowy zaproszono specjalistów, redaktorów magazynów „Zwykłe życie” oraz „Smak”. W rozmowie, którą poprowadzi dr Samuel Nowak (Uniwersytet Jagielloński) wezmą udział: Agata Napiórska („Zwykłe Życie”), Małgorzata Major (Uniwersytet Gdański), Kamil Antosiewicz („Smak”).

Będzie to ostatnie spotkanie z cyklu „Proste rzeczy”.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Kurator DYSKU Gepperta: Bartek Lis
Galeria Mieszkanie Gepperta
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2

www.mieszkaniegepperta.pl

 


przysłano: 12 listopada 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło