Wywrota

Informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Służewski Dom Kultury

Zapraszamy 16.02  poniedziałek godz. 19:30 na projekcje w Kinie DOBREGO FILMU SDK i dyskusje z autorami dokumentów.

„KRAJOBRAZ PRZED CISZĄ” – Reż. Krzysztof Rzączyński  i Jacek Knopp.  Film-eksperyment, obrazem i muzyką oddający pustkę po wysiedleniach autochtonów Warmii i Mazur.  Wielokrotnie nagradzana, miniatura z serii „Małe Ojczyzny”.

 „ZZA ŻELAZNEJ KURTYNY” Reż. Krzysztof Rzączyński. Wielowymiarowa podróż Jeremy Panufnika syna wielkiego polskiego kompozytora Andrzeja Panufnika  w poszukiwaniu ojca.

Wstęp wolny. / Sala widowiskowa.

 

WARSZTATY KULTUROWE"#hot16challenge"

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Autorami „Antologii”, które odbędzie się we wtorek, 17 lutego 2014, w godz. 18:00 do 20:00 w ramach Hip-Hop Akademii w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15.

Narodowe Centrum Kultury prezentuje „Antologię polskiego rapu”, pierwsze wydawnictwo obejmujące całościowo dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Na przeszło 500 stronach zamieszczono opisy 200 utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Od 11 lutego książka będzie dostępna bezpłatnie w formie ebooka.

Książka została napisana przez Dominikę Węcławek, Marcina Flinta, Tomka „CNE” Kleyffa, Andrzeja Całę oraz Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana „DJ 600V” Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz „Forin” Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop.

Wydanie kolekcjonerskie „Antologii polskiego rapu” oprócz książki i słowniczka zawiera płytę winylową z dwoma kompozycjami autorstwa DJ-a Eproma i DJ-a Falcona1 oraz plakat prezentujący relacje pomiędzy raperami, którzy stworzyli utwory opisane w „Antologii”. Całość zapakowana jest w pudełko wyłożone w środku panelami akustycznymi.

Oprócz wydania kolekcjonerskiego powstała wersja elektroniczna. Bezpłatny ebook będzie można pobrać ze strony www.nck.pl od 11 lutego 2015.

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy 20 i 20 lutego na piątek godz. 19:00 do Służewskiego Domu Kulktury na premierowe pokazy spektaklu "Roberto Zucco" w wykonaniu Grupy teatralnej SCENA SŁUŻEW.

"Roberto Zucco" to dramat oparty na prawdziwej historii mordercy. Tytułowy bohater zabija rodziców, policjanta, oraz przypadkowego mieszkańca miasta. Ucieka z więzienia, krąży po spelunach, podmiejskich kolejkach, domach ubogich ludzi. Jego jedynym "nieskażonym" uczuciem jest miłość do dziewczynki, posłanej przez rodzinę na ulicę. Pomysł sięgnięcia po współczesny tekst wziął się z potrzeby opowiedzenia o rzeczywistości, w której żyje dziś młodzież. W dramacie poruszone są tematy przemocy i obojętności na nią otoczenia, samotności i tęsknoty za miłością, nocnego życia miasta i życia rodzinnego. Wykonanie: Grupa Teatralna „Scena Służew” Reżyseria: Tomasz Zadróżny.

Grupa Teatralna „Scena Służew” – to nowy projekt Służewskiego Domu Kultury. Grupa przygotowuje przedstawienia, zaprasza inne grupy teatralne, tworzy repertuar dla dorosłych i dla dzieci. Głównym celem Grupy jest dbanie o wysoki poziom artystyczny przygotowywanych propozycji. I prowadzenia dialogu ze współczesnym widzem.

Bilet 10 zł / Sala widowiskowa.

 

 

 

Podróże Muzyczne 22 luty ( niedziela) br. godz. 17:00, Sala widowiskowa SDK ul. Bacha 15.

“Ulicami Paryża - Francja”.

Zapraszamy na kolejną Muzyczną Podróż tym razem Igor Przebindowski zabierze widzów naprzechadzkę ulicami Paryża. Słuchając charakterystycznych francuskich melodii granych na akordeonie odwiedzimy artystyczną dzielnicę Montmartre,  na Champs-Élysées zatrzymamy się w romantycznej kawiarni aby posłuchać paryskich historii. Poznamy też inne zakątki Francji: południowe winnice, górzyste miasto Grenoble i wiele innych malowniczych miejsc jak Dolina Loary. Wszystko oprawione melodyjną francuską muzyką. Bilety: 10 zł. 5 zł.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca