Powsińskie Dożynki 2016

Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wydarzenie etnograficzne: „Powsińskie Dożynki 2016”. To piękne święto dziękczynienia, przygotowane przez Pracownię Etnograficzną „Powsinianie” i Grupę „30 +”, odbędzie się 28 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie na ul. Ptysiowej 3, w tym roku już po raz jedenasty.

 

Unikalność tego projektu polega na kultywowaniu tradycji ludowych, często dawno zapomnianych również na wsiach, na obszarze wielkiej aglomeracji miejskiej XXI wieku – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jest bowiem jedyną instytucją warszawską, wyznacza jedyny obszar w Warszawie, gdzie żyje się tradycją ludową i odtwarza dawne zwyczaje wiejskie.

Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w kolorowym, rozśpiewanym korowodzie prezentującym wieńce dożynkowe. Warto tu nadmienić, że uczestnicy orszaku ubrani są w swoje regionalne stroje ludowe. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością wystąpią m.in. Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz słowacki zespół Cindruška. Ponadto będzie można skosztować potraw regionalnych czy odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym i twórczością ludową. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz liczne gry i animacje. Dzień pełen wrażeń zakończymy „potańcówką na dechach”.

 

 

Program Powsińskich Dożynek 2016:

11.15 – korowód dożynkowy prowadzony przez starostę i starościnę dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych

12.00 – Msza św. dziękczynna w plenerach Domu Pracy Twórczej

13.30 - 17.00 – występy zespołów Centrum Kultury Wilanów prezentujących stroje wilanowskie oraz zaproszonych zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy

19.00 – potańcówka na dechach


Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło