"Let's Talk About Sex!" - 6.edycja warszawskiej, profilaktycznej gry miejskiej

Let's talk about sex!” - 6. edycja edukacyjnej gry miejskiej

Już 30 września (piątek) w centrum Warszawy odbędzie się 6. edycja gry miejskiej „Let’s talk about sex!”. Po raz kolejny Warszawiacy będą mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnej, edukacyjnej inicjatywie, pokazującej, że o seksualności i bezpieczeństwie w relacjach można mówić otwarcie i w atmosferze komfortu. Otwarta formuła gry miejskiej pozwala uczestnikom w sposób aktywny i pełen wrażeń zdobyć ciekawą  i przydatną wiedzę, a także poznać środowisko śródmiejskich organizacji pozarządowych.

Tegoroczna edycja gry miejskiej nosi tytuł „Dirty Dancing”. Brzmi znajomo?
W rytm muzyki i w światłach reflektorów uczestnicy będą mogli spojrzeć na temat imprezowania
z nieco innej perspektywy. Na każdym z pięciu punktów gry, rozmieszczonych w siedzibach organizacji pozarządowych działających na terenie Śródmieścia, przy wsparciu edukatorów, będzie można zmierzyć się z pytaniami, które dotyczą każdego młodego (i nie tylko) człowieka. Sposobów na spędzanie wolnego czasu na imprezach jest wiele, ale istnieją elementy wspólne. Jak można zadbać o siebie, swoje zdrowie i bezpieczeństwo? Gdzie są nasze granice – kiedy czujemy komfort w relacjach, a kiedy potrzebujemy wsparcia? Na te pytania zostaną wypracowane wspólnymi siłami odpowiedzi podczas gry miejskiej. Bez obaw, nie będzie to przepytywanie rodem z ławki szkolnej – każde zagadnienie będzie zaanimowane tak, by łączyło w sobie elementy zabawy, edukacji oraz pracy grupowej.

Tematyka edukacji seksualnej, bezpieczniejszej zabawy i zdrowia seksualnego to wciąż tabu. W dobie Internetu można w znaleźć setki informacji, często nierzetelnych, opartych na stereotypach czy różnie ukierunkowanych światopoglądach. Dlaczego zatem warto o tym mówić? – Każdy człowiek ma prawo do posiadania rzetelnej wiedzy na temat zdrowia seksualnego. Często jednak trudno jest uzyskać do niej dostęp. Wynika to z niskiego poziomu edukacji seksualnej, traktowania Internetu jako źródła informacji czy przedstawiania zagadnień w zmedykalizowany i często niezrozumiały sposób. Statystyki zakażeń HIV w Polsce mają tendencję wzrostową (w roku 2015 zgłoszono 1.273 nowo wykryte zakażenia HIV, w roku 2014 było ich 1085 – najwięcej, około 20proc., na Mazowszu), co pokazuje, że wiedza z zakresu edukacji seksualnej jest szczególnie ważna, również w powiązaniu z zabawą, piciem alkoholu czy zażywaniem substancji psychoaktywnych. Naszym zadaniem jest dzielenie się wiedzą w sposób przyjazny, nie oceniający i nie straszący, w atmosferze otwartości i komfortu – mówi Weronika Zaród, jedna z koordynatorek projektu.

Najważniejszym celem gry jest edukacja i oswojenie uczestników z myślą, że o seksualności można mówić otwarcie, bez skrępowania - i na serio, i w formie zabawy. Oferujemy bezpieczną przestrzeń do rozmowy, dzielenia się wątpliwościami i zadawania pytań. Przygotowane zadania na poszczególnych punktach mają w ciekawy i przystępny sposób przekazywać uczestnikom wiedzę, o której nadal nie mówi się głośno.

 

Kiedy? 30 września 2016 roku (piątek), w godzinach 16:00 – 21:00

Gdzie? Start na placu przed południowym wejściem do Metra Centrum (przy tzw. „Patelni”)

Jak? W grze może wziąć udział każdy chętny powyżej 15. roku życia, bezpłatnie, bez zapisów. Wystarczy przyjść na start gry w dowolnej chwili między 16:00 a 20:30 i odebrać legitymację gracza z wyznaczoną trasą.

Posiadacze smartfonów z systemem Android mogą pobrać bezpłatną aplikację, stworzoną specjalnie na potrzeby projektu: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.org.programstacja.polaczenia

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło