4 podpowiedzi jak wybrać zespół na wesele

Nie ulega wątpliwościom, że to właśnie od weselnej kapeli w dużej mierze zależy jakość zabawy i wrażenia z wesela. Muzyka tworzy atmosferę, podkreśla klimat uroczystości i wprowadza uczestników w dobry nastrój. Jeśli zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę wybierając zespół weselny, przeczytaj nasze wskazówki.

Charakter imprezy
Trzeba przyznać, że zespoły weselne to temat rzeka. Na naszym rynku funkcjonują setki, a nawet tysiące weselnych kapel, które specjalizują się w odmiennych gatunkach muzycznych. Wybierając zespół na wesele, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim charakter imprezy. Elegancki bankiet w stylowym dworku i disco polo w tle? A może staropolska, huczna biesiada z  największymi szlagierami jazzowymi? Oprawa muzyczna powinna być spójna z pozostałymi elementami uroczystości.

Osobiste preferencje
Jeśli zależy Ci na tym, aby podczas Twojego przyjęcia zespół wykonał Twoje ulubione utwory, poszukaj takiego, który ma je w swoim repertuarze. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z próbką twórczości poszczególnych wykonawców. Nie zapominaj, że te same utwory wykonywane przez różne kapele mogą brzmieć całkiem odmiennie. Jeśli mimo kiepskiego słuchu muzycznego masz nieodparte wrażenie, że wokalistka nie śpiewa do końca czysto – uciekaj! Podczas przyjęcia z pewnością nie będzie lepiej. Jeśli którekolwiek wykonanie wyjątkowo Cię urzeknie – bingo!

Budżet
Dla wielu par to właśnie budżet jest decydującym czynnikiem, przemawiającym za wyborem tego, a nie innego zespołu muzycznego. Pamiętaj, że większa ilość członków zespołu oznacza zazwyczaj wyższą cenę. Podobnie wygląda kwestia instrumentarium, z którego korzystają muzycy.

Większy zespół nie zawsze jednak oznacza lepszą usługę. Czasem mniej, zdecydowanie znaczy więcej.

Nie tylko granie
Rola zespołu muzycznego nie ogranicza się jedynie do grania i śpiewania. Idealnie, jeśli muzycy wchodzą w interakcje z gośćmi i młodą parą, aranżują wznoszenie toastów i zapraszają uczestników do zabawy na parkiecie. Wybierając zespół postaw więc na taki, którego członkowie posiadają duże doświadczenie nie tylko w graniu i śpiewaniu, ale również obycie w prowadzeniu wesel.

Często zdarza się, że oprócz muzyków w zespole znajduje się również osoba prowadząca konferansjerkę. Byłoby idealnie, gdyby zamiast 1 były to 2 osoby. Dlaczego? Daje to możliwość wprowadzenia dialogu scenicznego i wyjątkowo atrakcyjnej dla gości formuły żartu, satyry,  a nawet… kabaretu.

 

Autor: portal weselny Wesele123.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło