Wywrota

Najważniejsze języki obce w 2017r.

Niedawno przywitaliśmy Nowy Rok 2017. Jak on będzie w edukacji, czy zmienią się trendy co do najważniejszych języków obcych? Na pewno w tym roku tak jak w poprzednim coraz bardziej będzie zauważać się potrzebę posługiwania się językami obcymi. Wynika ona z tego, że znajomość języka jest niezwykle przydatna w każdej dziedzinie życiowej. Dziś już nie tylko znajomość jednego języka obcego jest obowiązującym kanonem. Coraz większa liczba osób biegle włada dwoma, trzema lub jeszcze większą ilością języków.

Pod koniec każdego roku bardzo często robi się różnego typu podsumowania i ustala się prognozy na rok przyszły. W roku 2017 nie będzie dużych zmian co do zainteresowania nauką języków obcych. Będzie to tak, jak w roku ubiegłym proces wzrostowy.

Jakie będą najważniejsze języki w roku 2017?

 

Najważniejszym i najczęściej wybieranym do nauki będzie oczywiście język angielski.

Znajomość języka angielskiego jest obecnie absolutnym minimum jeśli chce się myśleć o karierze zawodowej, podróżach, a także o szerokich, międzynarodowych kontaktach w życiu prywatnym. Językiem angielskim posługuje się co szósta osoba na świecie. Jest to język który dominuje w sieci internetowej. Jest to również język ludzi biznesu. Bez znajomości języka angielskiego trudno wyobrazić sobie podróżowanie na własną rękę. Język ten jest najczęściej nauczanym językiem w szkołach (lektor angielski online). W roku 2017 ważność języka angielskiego nie straci na znaczeniu, a wręcz przeciwnie.

Drugi w kolejności język, który jest tuż za językiem angielskim to język naszych zachodnich sąsiadów – niemiecki.

 

W naszym kraju bliskość granicy niemieckiej sprawia, że bardzo wiele osób podejmuje kontakty biznesowe, prace, a także wyjeżdża do Niemiec w celach turystycznych. Znając język niemiecki można porozumieć się również w takich krajach jak: Belgia, Austria, Szwajcaria i Luksemburg. Ponad sto milionów ludzi w całej Europie może powiedzieć, że język niemiecki jest ich językiem ojczystym. Kolejną przyczyną dla której język niemiecki znajduje się tak wysoko na liście najważniejszych języków w 2017 roku jest fakt, że Niemcy znajdują się na czołowej pozycji na świecie pod względem ilości wydanej literatury. Jeśli więc chcesz czytać najnowsze dzieła literackie to koniecznie podejmij naukę języka niemieckiego. Wielu młodych ludzi rozważa podjęcie studiów u naszych zachodnich sąsiadów. Studiowanie w Niemczech się opłaca. Kraj ten ma bardzo bogatą ofertę jeśli chodzi o kierunki nauczania. Ponad 340 tysięcy uczelni i uniwersytetów to liczba, która sprawia wrażenie. Co więcej, uczelnie te cieszą się dobrą renomą na całym świecie. Znajomość języka niemieckiego umożliwia polskim studentom staranie się o stypendia. Także zawodowo znajomość języka niemieckiego przyczynia się do lepszych warunków zatrudnienia. Niemcy to dla Polski główny partner handlowy , wiele niemieckich firm inwestuje na polskim rynku. Trend ten będzie się rozwijał, i w 2017 roku będzie ciągłe zapotrzebowanie na pracowników władających biegle językiem niemieckim. Kolejną bardzo ważną gałęzią gospodarczą jest turystyka. Od dawna wiadomo, że turyści niemieccy stanowią pokaźny odsetek osób odwiedzających nasz kraj.

 

Na liście najważniejszych języków obcych w roku 2017 nie może zabraknąć języka hiszpańskiego.

Zainteresowanie nauką tego języka wzrasta z roku na rok. Ma to związek między innymi z potrzebą podróżowania. Znając język hiszpański bez obaw można się poruszać po Ameryce Południowej i Środkowej no i oczywiście po samej Hiszpanii. Są to kierunki coraz częściej wybierane przez polskich turystów. Język hiszpański jest również językiem biznesu, współpraca handlowa pomiędzy naszymi krajami jest coraz większa. Język hiszpański jest oficjalnym językiem w wielu krajach, jest to także jeden z oficjalnych języków wielu organizacji międzynarodowych, między innymi takich jak: ONZ, UE, UNICEF, NAFTA, FIFA, UEFA. Język ten odgrywa bardzo istotną rolę w międzynarodowej komunikacji i wszystko wskazuje na to, że będzie tak nadal również w bieżącym roku.

 

Kolejnym językiem, który powinien znaleźć się na liście najważniejszych języków w 2017 roku jest język chiński.

Zainteresowanie nauką tego języka miało swój początek kilka lat temu kiedy to w znacznej mierze rozwinął się handel z Chinami. To było jedną z głównych przyczyn tego, że zainteresowanie nauką języka chińskiego wyraźnie z roku na rok wzrastało. Dziś handel z Chinami to tylko jeden z powodów nauki języka chińskiego. Pozostałe powody to chęć podróżowania i poznawania tego pięknego kraju, oraz jego bogatej kultury. Jest to w pełni możliwe w momencie kiedy poznamy język chiński. Jeszcze jedną przyczyną dla której ludzie podejmują wyzwanie w postaci nauki języka chińskiego jest chęć wyróżnienia się i bycie bardziej atrakcyjnym na rynku pracy. Zapisek w CV który mówi o znajomości języka chińskiego wzbudzi zainteresowanie każdego rekrutującego. Nawet jeśli stanowisko o które się ubiegasz nie wymaga znajomości języka chińskiego to jego znajomość świadczy o posiadaniu cenionej przez pracodawców cechy jaką jest kreatywność.

 

Wśród tych wymienionych wyżej języków nie może zabraknąć języka francuskiego.

Zainteresowanie nauką języka francuskiego wynika z wielu powodów. Jest język o którym mówi się, że jest językiem elit i wyższych sfer. Jego znajomość to swoisty prestiż, bardzo wiele osób będzie w roku 2017 wybierało język francuski jako kolejny język którego się uczą.

 

Do listy najważniejszych języków należy dodać również języki skandynawskie, jest to dużej mierze związane z emigracją zarobkową do tych krajów.W 2017 roku na znaczeniu nie straci znajomość języków niszowych.

 

Polecane:

http://jezyki.studentnews.pl/s/142/32167-Jezyki-obce-newsy/4078527-Najwazniejsze-jezyki-obce-w-2016.htm

 

http://www.ef.pl/blog/language/najczesciej-uzywane-jezyki-swiata/

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Aleks
Aleks 23 kwietnia 2019, 11:28
Polecam coś bardziej aktualnego :) lingroom.pl/blog/jaki-jezyk-obcy-obcy-zapewni-ci-w…
przysłano: 18 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca