20 lat Wywroty

Loty w tunelu aerodynamicznym dostępne także we Wrocławiu

Latanie w tunelu aerodynamicznym to kapitalna rozrywka dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak to jest, gdy spada się w przestworzach z nieotwartym jeszcze spadochronem. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, teraz możesz zrobić to również we Wrocławiu!

Tunele aerodynamiczne nie tylko przeznaczone są do badania aerodynamiki różnych pojazdów i obiektów. Również znalazły one zastosowanie jako wsparcie dla spadochroniarzy. Razem z nimi możemy poczuć wrażenia towarzyszące skoczkom spadochronowym – bez konieczności skakania ze spadochronem. Przez długi czas tunele były wykorzystywane tylko w treningach spadochroniarzy. Obecnie jednak są wiele z nich jest otwartych dla każdego zainteresowanego – to niesamowita zabawa bez potrzeby przygotowań oraz ograniczeń wiekowych.

 

Na czym polegają loty w aerotunelu?

Przede wszystkim musimy przyjrzeć się konstrukcji takiego obiektu. Tunele do latania są pionowe i zawierają najczęściej trzy ogromne wentylatory, które mogą rozpędzić strugi powietrza do prędkości rzędu 300 kilometrów na godzinę. W miejscu, w którym do tunelu mogą wchodzić ludzie, znajduje się specjalna siatka zabezpieczająca, a tunel obudowany jest przejrzystym szkłem, dlatego możemy zobaczyć, co dzieje się w jego środku.

 

Gdy znajdziemy się w środku tunelu aerodynamicznego, nasze ciało od razu zostanie poderwane do góry siłą rozpędzonego powietrza. Dzięki temu możemy poczuć się dokładnie jak wtedy, gdy spadamy z nieotwartym jeszcze spadochronem w przestworzach – ten moment określany jest swobodnym spadaniem i trwa zwykle około 1 minuty przy wyskoku z 4000 metrów. W tunelach aerodynamicznych możemy osiągnąć znacznie dłuższy czas lotu, ponieważ nie ma wtedy potrzeby każdorazowego wynoszenia uczestników samolotem na odpowiedni pułap.

 

Do wzięcia udziału w locie nie potrzebujemy żadnego wcześniejszego treningu czy szkolenia. Bezpośrednio przed wejściem otrzymujemy tylko instrukcje, jak powinniśmy się zachowywać, aby lot odbywał się bezpiecznie. Także otrzymujemy kask oraz kombinezon. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo w środku – lot w tunelu nie zaburza oddychania, a nad przebiegiem całej rozrywki czuwa znajdujący się w środku instruktor.

 

Ile kosztuje lot w tunelu?

Podstawowy czas lotu w tunelach aerodynamicznych to około 1,5 minuty – najczęściej loty sprzedawane są jako 3-minutowe serie. Może się wydawać, że to bardzo mało, ale warto pamiętać o tym, że przy skoku spadochronowym możemy liczyć na 1 minutę swobodnego spadania i to w znacznie wyższej cenie. Za 3-minutowy lot zapłacimy około 250 złotych. Gdy będziemy chcieli zdecydować się na dłuższą zabawę lub zaprosimy znajomych, możemy liczyć na dodatkowe obniżki. Lot możemy też kupić w prezencie jako voucher upominkowy.

 

Do wzięcia udziału w lotach w tunelu aerodynamicznym zaprasza wrocławski obiekt Speedfly, który zapewnia niezapomniane wrażenia. Tunel zlokalizowany jest na lotnisku w Mirosławicach i jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło