Wywrota

Budujesz flotę pojazdów? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę

Firmy mają różne potrzeby, jeżeli chodzi o posiadanie floty pojazdów. Jeżeli jesteś dopiero na etapie budowania takiej, to koniecznie musisz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę, podejmując współpracę z firmą leasingową.

Zakup pojazdów firmowych to kapitałochłonna inwestycja. Nie każdy przedsiębiorca, zwłaszcza ten, który prowadzi niewielką firmę, jest w stanie pozwolić sobie na zakup kilku czy kilkunastu pojazdów. Z tego też względu tak dużą popularnością cieszy się leasing. Dla kredytu jest alternatywą z kilku powodów – jest tańszy, pozwala również rozłożyć ryzyko wiążące się z użytkowaniem pojazdu na każdą ze stron transakcji.

 

Leasing – czy to rozwiązanie również dla ciebie?

Jeżeli uważasz, że pod względem finansowym leasing będzie dla ciebie korzystniejszy, to pozostaje wybór podmiotu, z którym podpiszesz umowę. Na rynku działają firmy leasingowe, które przygotowują dla każdego przedsiębiorstwa kompleksową ofertę. Przykładem jest Happy Miles S.A. (więcej: http://happymiles.pl/).

Decydując się na leasing, musisz pamiętać, aby wysokość raty była dostosowana do twoich możliwości finansowych. Istotny jest przy tym wybór pojazdu. Zbyt duży samochód to dodatkowe i zupełnie niepotrzebne koszty, w tym również tzw. puste przebiegi. Przed podpisaniem umowy, konieczne jest zatem nie tylko porównanie ofert firm proponujących rozwiązanie w postaci leasingu, lecz także określenie swoich potrzeb.

Awaria samochodu firmowego to konkretne straty. Choć cena ma znaczenie przy wyborze oferty leasingowej, to jednak nie jest ona jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Bardzo ważne jest to, aby pojazdy, z których będą korzystać pracownicy, były niezawodne. Warto wybrać takie modele samochodów, które uchodzą za mało awaryjne.

 

Zarządzanie flotą to więcej niż tylko zakup pojazdów

Być może błędnie zakładasz, że największy problem sprawi ci wybór oferty leasingowej. Nie możesz zapomnieć, że na ogólny koszt utrzymania floty samochodowej nie wpływa wyłącznie wysokość raty leasingowej. Miesięczne koszty zakupu paliwa czy pojawienie się drobnych, ale kosztownych usterek, zależą w głównej mierze od stylu jazdy kierowców.

Współczesne przedsiębiorstwa dysponujące dużą flotą pojazdów nie zapominają o monitorowaniu sposobu wykorzystania poszczególnych pojazdów. Przedsiębiorcy inwestują jednak w więcej niż tylko nadajnik GPS – bardzo często wspomagają się profesjonalnymi systemami nadzorowania, które pozwalają m.in. gospodarować paliwem, zarządzać kierowcami czy sporządzać raporty drogowe.

 

Aby minimalizować koszty

Firmy leasingowe działające na rynku starają się wspomóc swoich klientów w codziennym zarządzaniu flotą pojazdów. Poza atrakcyjną ofertą cenową, najlepsze oferują również dostęp do specjalnych aplikacji stworzonych po to, aby optymalizować koszty związane z utrzymaniem samochodów firmowych. 

Jako osoba zainteresowana budową floty pojazdów sprawdź zatem, czy wybrany przez ciebie podmiot:

  • zaoferuje ci ciekawy system rozliczenia (nowością jest uzależnienie wysokości raty leasingowej od przebiegu pojazdu),
  • ma duży wybór niezawodnych pojazdów (w efekcie nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów związanych z ich naprawą),
  • udostępnia oprogramowanie, dzięki któremu łatwiej będzie ci zarządzać flotą pojazdów.

Nawiązując współpracę z podmiotem oferującym powyższe rozwiązania, będziesz mógł zminimalizować koszty i jednocześnie bez przeszkód rozwijać swoją firmę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca