Wywrota

Czy wiesz, jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Życie powinno być najcenniejszą wartością dla każdego człowieka. Dlatego warto je chronić, na przykład za pośrednictwem ubezpieczenia na życie. Na polskim rynku ubezpieczeniowym istnieje co najmniej kilka takich produktów, z których każdy klient może dobrać dla siebie optymalną opcję ubezpieczeniową.

Głównym powodem, dla którego klienci decydują się na wykupienie polisy na życie jest chęć zapewnienia sobie albo bliskim pomocy finansowej w razie nieszczęśliwego wypadku czy swojej śmierci. Z uwagi na fakt, że podstawowa forma ubezpieczenia na życie zapewnia wypłatę pieniędzy dla wskazanych w polisie osób tzw. uposażonych, na wypadek śmierci ubezpieczonego, można je określić mianem ubezpieczeń dla osób trzecich. To one w ostatecznym rozrachunku korzystają ze świadczeń gwarantowanych przez firmę ubezpieczeniową.

Wszechstronna ochrona życia i komfortu rodziny

Podstawowa polisa na życie będzie chroniła przez założony w umowie czas życie i zdrowie ubezpieczonego przed zdarzeniami wskazanymi w ubezpieczeniu. Są jednak i inne produkty mieszczące się w kategorii ubezpieczeń na życie, które zapewniają znacznie więcej świadczeń dla ubezpieczonego i bliskich mu osób.

Pod względem terminu trwania polisy na życie wyróżnić można ubezpieczenia terminowe, bezterminowe i na dożycie. Liczba ubezpieczonych brana pod uwagę przez firmę ubezpieczeniową wskazuje na polisy na życie indywidualne, rodzinne i grupowe. Z kolei czynnik związany z przeznaczeniem składki pozwala wyróżnić polisy ochronne, ochronno-inwestycyjne oraz posagowe. Wszechstronną ochronę ubezpieczeniową zapewniają ubezpieczenia na życie i zdrowie osoby ubezpieczonej, gdzie świadczenie z ubezpieczenia może zostać wypłacone nie tylko w przypadku śmierci danej osoby, ale również z tytułu nieszczęśliwego wypadku, jakiemu uległa. Wypłata z firmy ubezpieczeniowej może wówczas pokryć koszty niezbędnego leczenia i rehabilitacji.

Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie, porównaj oferty ubezpieczeń na www.rankingubezpieczennazycie.pl, a dowiesz się, które towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają najbardziej wszechstronną ofertę.

Jak dopasować ubezpieczenie na życie do własnych potrzeb?

Polisy terminowe, zawierane na przykład jednego roku, nie są przeznaczone dla każdego – już choćby seniorzy mają ograniczone możliwości skorzystania z takiej oferty. Natomiast ubezpieczenie na życie bezterminowe przeznaczone jest dla wszystkich klientów bez wyjątku. Ubezpieczyciele określają jedynie górny pułap wiekowy, np. na 85 lat. Dodatkowo nie wymagana jest konsultacja z lekarzem czy przeprowadzenie badań medycznych, które stanowiłyby warunek skutecznego podpisania umowy ubezpieczeniowej.  Z drugiej strony polisy bezterminowe będą miały niższą kwotę gwarantowaną, czyli mniej realnie będzie można z nich otrzymać pieniędzy, a przy tym z uwagi na wyższe ryzyko ubezpieczyciela zwiększa się kwota składki uiszczanej przez ubezpieczonego.

Ubezpieczenie na życie i dożycie to polisa terminowa. Część wpłacanej przez klienta składki jest przeznaczana na ochronę ubezpieczonego, a druga trafia na konto oszczędnościowe. Środki z tego konta ubezpieczony otrzyma po przekroczeniu określonego wieku. Na podobnych zasadach działa ubezpieczenie posagowe, choć najczęściej jest ono wykupywane dla dzieci, w celu zapewnienia im określonej puli pieniędzy np. na start w dorosłe życie.

Mieszanym typem ubezpieczenia na życie jest polisa inwestycyjna, gdzie opłacana składka jest dzielona na dwie części - pierwsza przeznaczana na ochronę finansową życia ubezpieczonego, a druga na inwestycję.

Zastanów się zatem, jakie interesuje cię ubezpieczenie na życie a kalkulator na www.rankingubezpieczennazycie.pl pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca