Wywrota

Pożyczki pozabankowe tylko dla klienta indywidualnego?

Każda instytucja pozabankowa może ustawić zasady udzielania pożyczek na swój sposób. Większość tego typu firm działając na rynku polskim przyznaje pożyczki jedynie klientom indywidualnym.

Niemniej jednak istnieją również takie, które swoją ofertę kierują w stronę przedsiębiorców. Urozmaicona propozycja jest efektem szerokiego grona klienta, do którego kierowane są pożyczki pozabankowe. Z tego też względu cieszą się one rosnącą popularnością w Polsce.

 

Pożyczki pozabankowe przez Internet, czyli tak zwane chwilówki, są przeznaczone dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, spełniając przy tym minimum formalności. Banki prócz wypełnionego wniosku oczekują okazania szeregu dokumentów, sprawdzenia zdolności kredytowej, które wydłużają otrzymanie kredytu i nie dają pewności, że takowy kredyt otrzymamy. W instytucjach pozabankowych  procedura nie trwa dłużej niż kilkanaście minut, dlatego też środki finansowej mogą znaleźć się na koncie potencjalnego pożyczkobiorcy w stosunkowo krótkim czasie. Jedynym mankamentem jest wysokie oprocentowanie, które musi zaakceptować każdy klient. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, które stosują firmy pożyczkowe.

 

Inną grupą osób, do których instytucje pozabankowe wyciągają pomocną dłoń są osoby z negatywnym wpisem w BIK-u lub o niedostatecznej zdolności kredytowej. Zła historia nie będzie stanowić przeszkody dla firm pozabankowych, tak jak w przypadku banków. Dzięki temu, z oferty mogą skorzystać osoby zadłużone. A nawet – osoby z zadłużeniem komorniczym!

Oferta pożyczkowa firm pozabankowych skierowana jest także w kierunku osób, które nie są w stanie przedstawić zaświadczenia o otrzymywanych dochodach, czy zatrudnieniu, który jest niezbędne w instytucjach bankowych. Firmy pożyczkowe akceptują umowę zlecenie, jak i umowę o dzieło. Dodatkowo, klient nie musi przedstawić celu, na jaki zostaną przeznaczone środki finansowe, o które ubiegał się pożyczkobiorca.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca