Busem do Holandii z Mazur zalety i wady!

Holandia, ponad 1200 km od terytorium Polski, kraj o własnej historii, zasadach i prawach, a jednak tak bliski i lubiany przez wielu Polaków nie tylko ze względu na możliwości pracy i rozwoju, ale też na zabytki i uroki turystyczne!

Dziś na ulicach Hagii, Amsterdamu ale też wielu mniejszych miejscowości dość łatwo spotkać Polaków. W miarę nasilonych wyjazdów i potrzeby szybkiej komunikacji z Rzeczpospolitej od ostatnich siedmiu lat notuje się znaczący wzrost prywatnych przedsiębiorstw transportowych oferujących bezpośredni przewóz osób busami. Praktycznie z każdego województwa naszego kraju można zarezerwować przejazd.

 

Pod lupę wzięliśmy busy Olsztyn Holandia i sprawdziliśmy najważniejsze czynniki za i przeciw takiej formy komunikacji. Ze stolicy Warmińsko-mazurskiego rezerwacja busika do NL przebiegła sprawnie i bez problemowo. Pan w słuchawce poprosił mnie jeszcze o przesłanie miejsca docelowego oraz swoich danych osobowych sms-em i otrzymałem potwierdzenie rezerwacji. Fakt odjazdu praktycznie spod moich drzwi jest jak najbardziej mi odpowiadający, dwie walizki, plecak i komunikacja miejska by dostać się na dworzec zmywały mi sen z powiek. Minusem było to iż dokładnie do ostatniej chwili nie wiedziałem, o której godzinie zjawi się po mnie bus i o której będę na miejscu za granicą. Fakt, że przewoźnik zapewnił mnie o braku przesiadek i dojazd prosto pod mój hotel w Holandii sprawiał, że jestem wstanie wybaczyć takie nieudogodnienia.

 

Bagaże zapakowane, zająłem miejsce i jedziemy busem Olsztyn Holandia, gdzie na pierwszy rzut oka wydaje się być wszystko w porządku! Auto wygląda na miarę nowe, obsługa w postaci dwóch kierowców, szerokie wygodne regulowane fotele, nie jest źle. Jeszcze trochę to trwało zanim opuściliśmy miasto ponieważ auto odbierało kolejnych współpasażerów podróży. Wcześniej pewne obawy miałem co do osób jadących ze mną, przecież razem spędzimy wiele godzin w busie, jednak każdy z osoba ma swoje plany i jedzie w Holandii w konkretnym celu. Obok siedziała rodzina z dzieckiem, dalej jakiś starszy pan. Sprawdza się opinia w praktyce że największą częścią podróży jest przejazd przez terytorium Polski do granicy, jednak minuty nie zamieniały się w godziny gdyż na pokładzie busa znajdował się telewizor, także miło zaskoczyła mnie możliwość naładowania telefonu dzięki kontaktom sieciowym takim samym jak u mnie w domu. Poznań, Świecko kilometry mijały dość szybko, a bus Olsztyn Holandia był już na autostradach naszych zachodnich sąsiadów. Nawet nie zauważyłem kiedy przymknęły mi się oczy. Jedno mnie zastanawiało, wiele osób obok mnie, a każdy miał inny cel inną miejscowość, byłem gotowy że zjedziemy zaraz na południową część Niemiec, jednak po odwiedzeniu Kolonii kierowca od razu wyznaczył już kolejny punkt trasy w Holandii.

 

Dwieście trzydzieści, za chwilę tylko pięćdziesiąt kilometrów i znalazłem tuż na podjeździe Hotelu gdzie miałem zarezerwowany pobyt. Trasa za Amsterdam z stolicy Mazur zajęła mi niecałe osiemnaście godzin, nie musiałem znać języka błąkać się po peronach bądź co gorsza korzystać z tutejszej komunikacji miejskiej, szczerze dla mnie idealnie. Nie miałbym oporów wykupić taki przejazd dla rodziców czy małżonki, którzy nigdy nie byli za granicą, rozumiem też dlaczego busy Olsztyn Holandia tak często wybierane są jako główny środek transportu na przejazdy pracownicze i weekendowe. Brak rozkładów jazdy, biżej nieokreślony czas podróży to jednak niewielkie minusy z porównaniu z nieprzebitym pozytywem jaki jest dowóz z adresu pod adres. Nie wierze, że wszystkie przewozy osób do Holandii busami mają tak spokojną i rozplanowaną trasę nie mniej jednak wybierając się w te rejony Europy z Olsztyna chyba zdecydowałbym się na kolejny przejazd tym bardziej, że koszt jaki poniosłem był niższy gdybym policzył wszelkie opłaty za dojazdy komunikacją miejską, torową czy autokarową tu w Holandii jak również w Polsce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło