Wywrota

 Inteligentny parking.

Cyfryzacja postępuje wokół nas w błyskawicznym tempie. Wszystko staje się dzięki temu o wiele bardziej wygodne i prostsze w użyciu. Chcąc nadać temu procesowi szczególną rangę przyjmuje się, że urządzenia wzbogacone o odpowiednie oprzyrządowanie informatyczne są określane jako „inteligentne”. Warto przy tym zaznaczyć, że obok inteligentnych telewizorów, lodówek, aut czy nawet domów, pojawiły się także inteligentne parkingi. Choć może się to wydawać ekstrawaganckie, to przy bliższym spojrzeniu jasno widać, że nie ma lepszego miejsca do wprowadzania rozwiązań, które usprawniają jego użytkowanie.

Parking inteligentny.


Myśląc o parkingu wiele osób widzi przede wszystkim mnogość miejsc, na które starają się wjechać liczne auta. Myśl o poszukiwaniu wolnej przestrzeni, na której możliwe będzie zaparkowanie auta często przyprawia o gęsią skórkę. Warto do tego dodać również fakt, że wiele parkingów jest obecnie wielopoziomowych, co dodatkowo może rodzić szereg komplikacji związanych z poszukiwaniem wolnego miejsca. Tym samym wprowadzane na parkingach systemy mają przede wszystkim za zadanie umożliwić płynny i bezpieczny ruch w ramach samego parkingu oraz jego otoczenia. Co więcej, współczesna technika pozwala przecież także na to, by o wolnych miejscach parkingowych w centrum miasta dowiadywać się już na jego rogatkach, albo przed wjazdem do centrum.

Inteligentny parking, czyli jaki?

http://www.wpip.pl/technologie/

Parking mogący poszczycić się mianem inteligentnego to nie ten, który po prostu podświetli wolne miejsce, czy też wyświetli na tablicy liczbę miejsc zajętych i wciąż jeszcze dostępnych. Odpowiednio dobrane zespoły urządzeń oraz systemów w ramach inteligencji danego parkingu mają za zadanie nie tylko obsługę aut i kierowców, ale także stały monitoring bezpieczeństwa pojazdów, jak i ludzi. W tym celu konieczne jest połączenie znanych już układów opartych o sensory z systemami kamer wideo. Dzięki temu możliwe jest skutecznie wyeliminowanie miejsc, które pozostawałyby niewidoczne i mogłyby wymagać dozoru ludzkiego oka.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca