Wywrota

Masz dość swojej pracy? Rozpocznij kurs trenera personalnego we Wrocławiu

Trener personalny to obecnie jeden z najchętniej wybieranych zawodów szczególnie wśród młodych ludzi. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, gdyż popularność zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej ciągle wzrasta. Sam rynek fitness jest bardzo zróżnicowany i rozwija się bardzo dynamicznie. Sprawdź co możesz zrobić, aby zostać trenerem personalnym.

Dlaczego warto zostać trenerem personalnym?

Jeśli uwielbiasz trenować na siłowni, lubisz poznawać nowych ludzi i potrafisz przekazać posiadaną wiedzę, ten zawód jest dla Ciebie idealny. Jako trener personalny będziesz współpracować ze swoimi klientami ustalając plan treningu, by sprostać ich oczekiwaniom i celom, które chcą osiągnąć. Trener jest również osobą, która powinna zmotywować swoich podopiecznych będąc dla nich pewnego rodzaju autorytetem. Ta praca daje możliwość ciągłego pogłębiania zdobytej wiedzy, bo przecież każdy klient jest inny i do każdego treningu musisz podchodzić indywidualnie. Biorąc pod uwagę obecne trendy szczególnie w mediach społecznościowych trenerzy mogą bardzo szybko stać się osobami rozpoznawalnymi.

Kto może zostać trenerem personalnym?

Decydując się na kurs trenera personalnego najpierw trzeba zadać sobie pytanie “czy nadaję się na trenera?” Oczywistym jest, że trenerem personalnym może zostać tylko osoba, która nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania tego zawodu. Musisz zdać sobie sprawę z odpowiedzialności jaką niesie ze sobą ta praca. Będziesz odpowiadać za zdrowie swoich podopiecznych, ich plany treningowe i poprawność wykonywanych ćwiczeń. Ponadto trener wspiera swoich klientów w zakresie prawidłowej diety i suplementacji. Praca ta polega na nieustannym kontakcie z ludźmi, którzy mają oczywiście różne charaktery. Złotym środkiem do osiągnięcia sukcesu w tym zawodzie jest cierpliwość i indywidualne podejście do każdego klienta. Trener personalny powinien być osobą pewną siebie i motywującą innych do osiągnięcia sukcesu.

Jak zostać trenerem personalnym?

Aby móc zostać trenerem personalnym musisz przejść odpowiedni kurs. (zapraszamy do Wrocławia na http://www.fit-academy.pl/kurs-trenera-personalnego-wroclaw/) Podczas takiego kursu odbędziesz dokładne szkolenie z zakresu anatomii, fizjologii, organizacji i technik treningu, suplementacji i dietetyki, fizjoterapii, marketingu i zasad BHP. Zajęcia trwają ok. 150 godzin i składają się z części praktycznych i teoretycznych. Cena kursu waha się w zależności od miasta i firmy szkoleniowej. Przy wyboru miejsca, w którym odbędzie się szkolenie warto jednak sprawdzić czy dana firma jest wpisana do ewidencji Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Rejestr ten potwierdza legalność prowadzonych kursów, a także posiada akredytację Polskiej Federacji Sportu. Ukończenie kursu trenera personalnego i uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu potwierdzone jest dyplomem oraz certyfikatem uprawniającym do pracy na terenie Unii Europejskiej.

Ile zarabia trener personlany

Miesięcznie trenerzy mogą zarabiać nawet 20 tysięcy złotych. Zarobki takie osiągają jedynie najpopularniejsi i najbardziej znani trenerzy w Polsce. Trudno jednak określić ile może zarobić początkujący trener, gdyż jest to zależne przede wszystkim od ilości klientów i przepracowanych godzin. Pracując w klubie fitness możesz zarabiać między 50, a 180zł za godzinę. Najczęściej jest to jednak kwota ok 100zł. Biorąc pod uwagę taką stawkę i przyjmijmy ok 30 treningów personalnych miesięcznie, początkujący trener może zarobić ok 3000zł. Nie zapominajmy jednak, że od tej kwoty należy jeszcze zapłacić podatek. Z biegiem czasu i wzrostem doświadczenia będziesz zdobywać większą liczbę klientów, a stawka godzinowa również wzrośnie.

Foto: maxpixel.freegreatpicture.com

Źródło: http://www.fit-academy.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca