Tabletki na odchudzanie - hit czy mit?

Tabletki na odchudzanie to jedne z najczęściej kupowanych środków bez recepty w Polsce. O ich skuteczności na każdym kroku zapewniają nas ich producenci. Jaka jest jednak prawda? Czy rzeczywiście pomagają zgubić zbędne kilogramy, a może to kolejny mit?

Tabletki na odchudzanie bez recepty -  Jak działają?

Tabletki na odchudzanie dostępne na Polskim rynku to najczęściej preparaty ziołowe o naturalnych składach. Zazwyczaj znajdziemy w nich wyciągi i ekstrakty z takich roślina jak guarana, kawa, zielona kawa, zielona herbata, czerwona herbata, mango, ananas, czerwona pomarańcza, pieprz, chilli itp. Większość  z tych składników jest powszechnie dostępna i uważana za bezpieczne. Dlaczego więc niejednokrotnie słyszymy o niebezpiecznym działaniu środków odchudzających?   Przede wszystkim wynika to z ich złego stosowania. Chociaż są to substancje naturalnie nie oznacza to, że nie działają. Te naturalne składniki od wieków słyną ze swoich “odchudzających”właściwości. Mają one bardzo duży wpływ na nasz organizm. Szczególnie jeśli przyjmujemy je w sporych dawkach. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta i stosować środki zgodnie z zaleceniami na ulotce. Ponadto zawsze warto skonsultować się z dietetykiem, lekarzem lub farmaceutą.

 

 

Dlaczego tabletki na odchudzanie nie działają?

Bardzo popularna jest opinia, że tabletki na odchudzanie nie działają. Z czego ona wynika? Niestety najczęściej z wiele osób sięgając po takie środki, liczy na cudowne efekty bez żadnego wysiłku. Jest to jeden z najczęstszych i najpoważniejszych błędów. W przypadku wielu tabletek, składniki aktywizują się  dopiero w momencie aktywności fizycznej. Część z nich pomaga również ograniczyć łaknienie lub przyśpiesza spalanie tłuszczu. Żaden z dostępnych na rynku preparatów nie działa sam z siebie i nie odchudza w magiczny sposób. Aby zobaczyć znaczne efekty konieczne jest połączenie trzech czynników, czyli diety, ćwiczeń oraz tabletek na odchudzanie. Tylko wtedy możemy być pewni efektów. Tabletki na odchudzanie mają za zadanie wspomagać proces gubienia kilogramów, a nie robią tego za nas. Dlatego zwiększanie dawki, czy łączenie różnych preparatów może być tylko niebezpieczne dla naszego zdrowia. Bez wyrzeczeń się nie obejdzie.

 

Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, odpowiednio dawkowane nie zagrażają naszemu zdrowiu. Na pewno ich zaletą jest naturalny skład, który dopiero wielokrotnie przedawkowany może wywoływać niepożądane efekty. Są to jednak wręcz marginalne sytuacje.  Zawsze jednak warto podchodzić do takich środków z głowa i zdrowym rozsądkiem.  Jeśli dziwnie się czujemy bo zażyciu tabletek, nie ryzykujmy, a wszelkie wątpliwości skonsultuj ze specjalistą. Pamiętajmy, że są to środki wspomagające proces odchudzania, nie zastąpią one diety i ćwiczeń, niezależnie od tego jak dużo ich zażyjemy.

 

Dla kogo przeznaczone są tabletki na odchudzanie?

Tak naprawdę dla każdej osoby, która chce schudnąć a utknęła w martwym punkcie. Co to oznacza? Jeśli jesteś na diecie już od jakiegoś czasu, dodatkowo się ruszać, ćwiczysz i dbasz o aktywność fizyczną, a nie widzisz specjalnie efektów swoich starań. To właśnie moment, w którym warto sięgnąć po tabletki na odchudzanie (Polecamy sprawdzić - tabletki wspomagające odchudzanie - ranking). Na tym etapie ich skuteczność jest bardzo wysoka, więc efekty zauważysz niemal natychmiast.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło