Pokaz iluzji to jest to!

Nie masz pomysłu na zorganizowanie imprezy urodzinowej dla swojego dziecka? Chcesz zapewnić ciekawe atrakcje gościom wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego? Odpowiedzią na twoje poszukiwania jest pokaz iluzji. Wyjątkowe show, które sprawi że nikt nie będzie mógł spuścić wzroku z iluzjonisty, jeszcze przez długi czas się zastanawiając, jak te wszystkie rzeczy mogły się wydarzy!

Czy jest pokaz iluzji?

Pamiętasz czasy, kiedy w telewizji odbywały się transmisje pokazów iluzji magika znanego na całym świecie – Davida Coperfielda? Przyciągały one przez ekran miliony telewidzów, zastanawiających się nad tym, jak to wszystko się dzieje. Twoi goście mogą mieć zapewnioną podobną atrakcję. Wszystko dzięki wybitnym iluzjonistom, oferującym swoje usługi na terenie całego kraju. Ich doświadczenie i umiejętności oraz bogaty program pozwalają dopasować ofertę do potrzeb każdego klienta. Bez względu na to ile masz lat, czy jesteś osobą dorosłą czy dzieckiem, kobietą lub mężczyzną, znajdziesz tu dla siebie coś odpowiedniego. Pokaz iluzji to show, które odbywa się na żywo, przy udziale publiczności.  Ciągłe wchodzenie w interakcję z publicznością to jeden z podstawowych, a zarazem najważniejszych elementów, które powinien posiadać każdy dobry pokaz iluzji. Podczas takiego pokazu iluzjonista będzie demonstrował publiczności różnego rodzaju sztuczki. Znikające karty, zwierzęta wyskakujące z cylindra, a także połykanie długiego miecza czy zionięcie ognień. O tym, jak to wszystko jest możliwe do zrealizowania oczywiście was nie poinformuje, pozostawiając zagadkę do rozwiązania waszej wyobraźni. Czy będziecie w stanie zdecydować się na to, aby zamówić pokaz iluzji na swoją imprezę? Czy taka rozrywka nie wydaje wam się zbyt dziecinna? Postaramy się dokładnie przybliżyć, jak takie show przebiega i czego można się po nim spodziewać.

Przywitanie

Pierwszym etapem jest przywitanie gości przez iluzjonistę. Przybywa on na waszą imprezę z własnym wyposażeniem. Najczęściej jest ono ukryte w walizkach zamykanych na zamek lub kłódkę. Wszystko po to, aby chronić zawartość przed podglądnięciem lub kradzieżą. Zazwyczaj iluzjonista będzie was prosił o to, aby pozostawić go na kilka minut samego w pomieszczeniu. Dlaczego? Ano dlatego, aby mógł kompleksowo przygotować cały swój pokaz iluzji. Chodzi o porozkładanie rekwizytów, przebranie się w odpowiedni strój lub stworzenie oprawy, która jest niezbędna do tego, aby taki pokaz mógł zostać prawidłowo przeprowadzony. Po wprowadzeniu gości, iluzjonista przedstawi im się z imienia i nazwiska, a także pokrótce opowie o tym, jak wydarzenie będzie się odbywać. Czego można się spodziewać po nim. Iluzjonista powinien również wprowadzić element tajemnicy i grozy, zasiewając w widzach ziarno niepokoju.

Sztuczki

Każdy pokaz iluzji rozpoczyna się wykonaniem prostych sztuczek na wprowadzenie. Mają one przygotować widzów na punkt kulminacyjny, który zazwyczaj jest bardzo emocjonujący, a czasami wręcz mrożący krew w żyłach. Tu warto zaznaczyć że iluzjoniści mogą znać wiele sztuczek, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Przykładowo dla osób starszych mogą się pojawić bardziej przerażające sztuczki, wywołujące strach, a nawet chęć ucieczki. Oczywiście taki pokaz iluzji nie będzie odpowiedni dla dzieci. Iluzjonista na pewno przedstawi ci swój szczegółowy program, w którym dokładnie opisze wszystkie zalety każdego programu. Ponad to, aby uczynić swoją ofertę bardziej atrakcyjną, mogą oni udostępniać klientom kompleksową ofertę na swojej stronie internetowej lub przedstawiać urywki filmików z własnych pokazów. To dobry sposób, aby ocenić jakość pokazu i to, czy iluzjonista potrafi stworzyć taką atmosferę, która jest dla ciebie najlepsza. Na pewno nie chcesz, aby goście czuli się znudzeni lub zażenowani tym, co się wydarza na takim pokazie. Oglądając filmiki z wcześniejszych imprez, będziesz mógł wybrać dla siebie najlepszy pokaz iluzji, na którym każdy będzie się bawić doskonale.

Ile kosztuje pokaz iluzji?

Przechodzimy do zasadniczego pytania, a mianowicie tego, ile będzie nas kosztował zamówiony pokaz iluzji? Czy taka atrakcja nie przyczyni się do zrujnowania budżetu, który sobie założyłeś na zorganizowanie całej imprezy? Każdy chciałby to wiedzieć, niestety większość iluzjonistów nie umieszcza na swoich stronach internetowych cenników. Dlaczego? Ponieważ taki cennik jest zawsze czymś elastycznym i ostatecznie, koszt całego show jest uzależniony od tego, ile pokaz iluzji ma trwać, jak wiele będzie uczestniczyło w nim osób i jakiego rodzaju sztuczki zamawiający sobie zażyczy. Można przyjąć, że koszt minimalny wynajęcia iluzjonisty na około 30 minut to 200 złotych. Cena ta może być wyższa, jeśli iluzjonista będzie miał do pokonania dłuższą drogę dojazdu. Zwykle za przyjazd na terenie tego samego miasta nie jest pobierana żadna opłata, ale to również należy ustalić wcześniej i taki zapis umieścić w umowie o wykonanie pokazu. Umowa taka pozwoli ci uniknąć wielu niepotrzebnych nieprzyjemności, które mogą być wynikiem pewnych niedomówień między dwiema stronami.

pokaz iluzji - sztukamagii.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło