Dla kogo car detailing

Coraz częściej słyszysz o motoryzacyjnych usługach kosmetycznych? Firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością istnieją w niemal wszystkich miastach w Polsce. Również stołeczna firma auto detailing Warszawa rośnie w siłę i nieustannie rozszerza zakres oferowanych przez siebie usług. Co można znaleźć w jej ofercie i do kogo kieruje swoją działalność? Tego wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

Nadaj samochodowi ładny wygląd

Na początek jednak wyjaśnimy jedną bardzo ważną rzecz. A mianowicie na czym polega auto detailing. Jest to odświeżenia wyglądu samochodu, poprzez odnowienie jego karoserii, a także wnętrza. Czynność może być wykonywana dla samochodów wszystkich marek i modeli. Wiele osób uważa że car detailing jest adresowany wyłącznie do samochodów zabytkowych i klasycznych. Tymczasem również roczne i młodsze samochody wjeżdżają na warsztat auto detailing Warszawa. Dlaczego? Ponieważ ich właściciele lubią, kiedy pojazd jest idealnie czysty oraz zadbany. Wówczas jeżdżenie z nim to prawdziwa przyjemność, przed która bardzo trudno się przeciwstawić.

Ciesz się czystym i pachnącym wnętrzem samochodu

Zacznijmy od wnętrza samochodu, które auto detailing Warszawa może przywrócić do takiego stanu, kiedy samochód opuścił fabrykę. Z jakich powodów może być konieczne wykonanie prac detailingowych? Na przykład dlatego, że ktoś palił w samochodzie. Dym papierosowy jest bardzo gryzący i niezwykle trudny do usunięcia. Przenika przez wszystkie materiały tapicerskie, których w samochodzie nie brakuje. Obicia foteli i kanap, boczki drzwi, a także dywaniki. Nawet po kilku miesiącach palenia podczas jazdy, samochód może mieć bardzo nieprzyjemny zapach, do złudzenia podobny do aut, w których kierowcy palili po kilka lub kilkanaście lat. Na szczęście sytuację można rozwiązać, poprzez bardzo dokładne oczyszczenie samochodu. Czynność polega na dezynfekowaniu wnętrza metodą ozonowania, a następnie na praniu tapicerki. Do tego celu wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia piorące, wykorzystujące parę oraz ekologiczne detergenty. Czyszczona jest cała tapicerka, dzięki czemu na nowo staje się idealnie świeża, odzyskuje dawną głębię kolorów i przyjemnie pachnie. Po papierosach nie pozostaje ani jeden ślad. Czas potrzebny na tak gruntowne wyczyszczenie środka samochodu zależy od kilku rzeczy. Jego wielkości, stopnia zabrudzenia, a także narzędzi, którymi dysponuje firma auto detailing Warszawa.

Inny powód tego, że konieczne może być wykonane czyszczenie środka kabiny to podróżowanie z psami. Zwierzęta mają swój charakterystyczny zapach, który bardzo łatwo przenoszą na ubrania i tapicerkę samochodu. Szczególnie uprzykrzający życie może być zapach psa, a także pozostałości po urynie. Jeśli w przeszłości doszło do tego, że pies zsikał się w samochodzie, to usunięcie tego przykrego zapachu domowymi sposobami, będzie niemal niemożliwe. Co zatem pozostaje nam uczynić? Nie ma lepszego sposobu, niż zlecenie wyczyszczenia wnętrza samochodu profesjonalistom. Ponownie do akcji wkraczają ludzie z auto detailing Warszawa, wyposażeni w najlepsze narzędzia na rynku. Oprócz narzędzi znaczenie ma również to, jakie środki piorąco-czyszące są używane przez taką firmę. Pamiętając o tym, że w samochodzie spędzamy wiele godzin dziennie, oraz że podróżują nim również dzieci i kobiety w ciąży, car detailing powinien być wykonywany z użyciem środków ekologicznych, bezpiecznych dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Car detailing dla karoserii

Również karoseria samochodu może wymagać opieki. W takim samym, a może nawet i większym stopniu niż pozostałe elementy pojazdu. Dotyczy to szczególnie tych aut, które poruszają się w bardzo trudnych warunkach drogowych. Są narażone na uderzenia kamieni wyskakujących spod kół innych pojazdów, jak również ich lakier jest zmatowiony. Auto detailing Warszawa zawsze wykonuje swoją pracę od dokładnego umycia samochodu. Dla powodzenia całej operacji bardzo ważne jest, aby z karoserii zostały usunięte wszelkie zanieczyszczenia. Pozostawienie na karoserii drobinek piasku lub innych zanieczyszczeń stałych, będzie działać na lakier niczym papier ścierny. Podczas wykonywania pozostałych prac kosmetycznych, może dojść do poważnego uszkodzenia lakieru, którego nie będzie się dało naprawić inaczej, jak klasycznymi metodami blacharsko-lakierniczymi. Jedną z ważniejszych czynności wykonywanych przez auto detailing Warszawa jest woskowanie karoserii. Pokrycie całego samochodu cienką warstwa twardego wosku, doskonale zabezpiecza lakier przed niekorzystnymi wpływami warunków atmosferycznych. Łatwiejsze również będzie mycie samochodu w przyszłości, gdyż zanieczyszczenia nie wchodzą w bezpośredni kontakt z lakierem pojazdu, a osiadają na warstwie wosku. Jednorazowe woskowanie samochodu dobrej jakości woskami pozwala uzyskać trwałość powłoki na około 1 do 2 miesięcy, zależnie od częstotliwości mycia samochodu, a także tego, w jakich warunkach się poruszał. Dla wosku groźniejszy jest bowiem deszcz, aniżeli palące letnie słońce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło