Wywrota

Materace idealne dla par

Wybierając łóżko podwójne, często najwięcej uwagi poświęca się jego wymiarom. Tymczasem kluczowe znaczenie dla jakości snu mają dobrze wybrane materace. Te przeznaczone dla pary powinny być oczywiście odpowiednio duże, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj takiego produktu. Niektóre materace dla par sprawdzają się bowiem lepiej od innych.

Materace wybierane bez kompromisu

- Jeżeli dwie osoby mają podobną wagę oraz preferują taką samą pozycję snu, wówczas można polecić im podwójne materace. Takie sytuacje nie są jednak normą. Gdy partnerzy znacznie różnią się pod względem masy ciała i śpią w odmiennych pozycjach, zachęcamy do wyboru dwóch oddzielnych pojedynczych materacy - podkreśla przedstawiciel internetowego sklepu z materacami Sleeptime.pl.

Specjaliści przekonują bowiem, że w przypadku materacy nie opłaca się chodzić na kompromisy. Wybór produktu pasującego jednej osobie często prowadzi do poważnych dolegliwości partnera. Na szczęście oferta współczesnych producentów jest na tyle szeroka, że nie trzeba wybierać mniejszego zła.

Jeżeli para zdecyduje się na model podwójny, warto postawić na materace kieszeniowe lub te wykonane z pianki wysokoelastycznej. Takie rozwiązania gwarantują minimalne odczuwanie ruchów partnera. Gdy natomiast wybiera się dwa pojedyncze materace, wtedy należy zadbać przede wszystkim o to, by miały takie same wymiary. Kluczowa będzie tu także grubość każdego z nich, o której konsumentom zdarza się zapominać podczas zakupów. Tymczasem tylko dwa takie same pod tym względem produkty sprawdzą się w jednym łóżku. Jeżeli jeden z partnerów ma chociażby problemy z kręgosłupem, rozsądnie jest wybierać grubsze, około dwudziestocentymetrowe materace.

Materace, które zapewniają optymalną ilość miejsca

Specjaliści od zdrowego snu podkreślają, że człowiek dla komfortowego wypoczynku potrzebuje łóżka liczącego minimum siedemdziesiąt centymetrów szerokości. Na rynku można znaleźć materace dla par, które mają sto czterdzieści centymetrów. Takie modele zalecane są jednak przede wszystkim tym, którzy mają niewielką sypialnię. Kiedy liczy się każdy metr kwadratowy, tego rodzaju ustępstwa są jak najbardziej wskazane.

Jednak w miarę możliwości warto wybierać nieco większe materace. Te o szerokości stu sześćdziesięciu centymetrów nie bez powodu są najchętniej kupowane przez pary. Zapewniają optymalną powierzchnię do spania, a jednocześnie pozwalają czuć bliskość partnera. Tym, którzy preferują nieco więcej swobody, polecić można materace o szerokości stu osiemdziesięciu centymetrów, a nawet dwóch metrów. Modele te bardzo dobrze wpiszą się w wystrój dużej sypialni, choć trzeba mieć na uwadze, że są nieco droższe, trudniejsze do znalezienia, a także wymagają zakupu nietypowych kompletów pościeli.

Szerokość materaca dla pary jest kluczowa, ale poza nią warto zwrócić uwagę także na długość łóżka. Standardowo wynosi ona dwa metry i na ogół to w zupełności wystarcza. Wysocy użytkownicy powinni jednak poszukać nieco dłuższego modelu. Fachowcy zachęcają, by wybierać materace o co najmniej kilkanaście centymetrów dłuższe od wyższego użytkownika. W ten sposób zapewnia się mu wygodę i pełny komfort wypoczynku.

Znajdź swój idealny model

O tym, czy dany model rzeczywiście się sprawdzi w przypadku danej pary, najlepiej przekonać się osobiście. Jeżeli korzysta się z oferty sklepów stacjonarnych, można wypróbować różne materace na miejscu. W przypadku zakupów internetowych warto korzystać z możliwości przetestowania produktu w domu. Niektóre sklepy dają na to kilka tygodni. W tym czasie można bezpłatnie wymienić materac, jeżeli ten zakupiony okaże się nieadekwatny.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca