Jak wybrać lokatę?

Lokata jest produktem finansowym, który może pomóc nam aktywnie oszczędzać. Nie tylko zmobilizuje nas ona do odłożenia dodatkowej gotówki, ale również zapewni zysk. Wiele osób decyduje się na lokaty ze względu na to, że są one jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie kapitału bezstratnie - pieniądze zainwestowane w lokatę nie leżą bezczynnie na koncie i nie tracą na wartości.

W wyborze tej najlepszej pomoże ranking lokat dostępny pod adresem https://zarabiajprzez24.pl/ranking-lokat-bankowych/

Rachunek oszczędnościowy, czy lokata?

W pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie, czy kapitał, który chcemy umieścić na lokacie, możemy na niej zdeponować na wymagany przez regulamin czas. Warto pamiętać o tym, że w przypadku większości lokat przez okres trwania lokaty nie będziemy mieli dostępu do pieniędzy. Czy jest to dla nas możliwe? W przypadku, gdy trudno jest nam określić, czy pieniądze, które mamy zamiar umieścić na lokacie będą nam potrzebne, lepszym rozwiązaniem dla nas może być rachunek oszczędnościowy. Pieniądze przelane na taki rachunek ciągle pracują, jednak w każdym momencie możemy je wypłacić (niestety utracimy najprawdopodobniej odsetki).

Ile czasu pieniądze mogą być zamrożone?

Kolejną kwestią, nad jaką musimy pomyśleć przy wyborze lokaty jest czas jej trwania. Pieniądze mogą być zamrożone w ramach lokaty na 3,6, a nawet 12 miesięcy. Wszystko zależy od oferty banku. Naturalnie lokaty, które są dłuższe będą miały wyższe oprocentowanie - co pozwoli nam więcej zarobić. Jednak, czy możemy pozwolić sobie na odłożenie pieniędzy na kilkanaście miesięcy?

Jaką kwotę możemy odłożyć na lokatę?

Od kwoty, jaką odłożymy na lokacie zależeć będzie to, ile zarobimy. Im więcej odłożymy, tym lokata przyniesie nam większe zyski. Niektóre banki kierują swoją ofertę do klientów z określonym zapasem gotówki. Prawda jest taka, że przy mniejszych kwotach nie opłaca nam się zakładać lokaty. Najbardziej opłacalne jest deponowanie kwot od 5 tysięcy złotych w górę.

Oprocentowanie i jego rodzaje 

Wybierając lokatę nie zapominajmy również o oprocentowaniu. Tutaj sprawa jest jednak prosta. Im jest ono wyższe, tym więcej zarobimy. W bankach spotkamy się również z różnymi rodzajami oprocentowania na lokacie (zmienne, stałe, dynamiczne).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło