Wywrota

Dzień Mamy - jakie kwiaty wybrać?

W maju obchodzimy jedno z najważniejszych świąt, Dzień Matki.

Kim byśmy byli, gdyby nie nasze mamy? No właśnie, w ogóle by nas nie było! Większość z nas obchodzi ten dzień skromnie, pamiętając jednak o złożeniu życzeń swojej rodzicielce i wręczeniu jej choćby drobnego upominku lub bukietu kwiatów. I właśnie na tych ostatnich skupmy naszą uwagę. Jakie kwiaty na Dzień Matki wybrać? Czy kolor i ilość kwiatów w bukiecie mają jakieś znaczenie?  

Kolor? Ma znaczenie!

Komponując bukiet dla mamy możemy wybierać spośród właściwie wszystkich kolorów i rodzajów kwiatów. Nie musimy się obawiać, że wiązanka zostanie źle odczytane przez naszą rodzicielkę. Jeśli jednak chcemy wręczy bukiet, który będzie miał konkretny wymiar symboliczny - warto znać znaczenia podstawowych kwiatów i ich kolorów.

Najbardziej uniwersalne są herbaciane róże, których symbolika oscyluje wokół wdzięczności. Naszym mamom zawdzięczamy tak wiele, że bukiet złożony z takich właśnie róż wydaje się być najwłaściwszym wyborem. Czerwone kwiaty symbolizują namiętne uczucia (dlatego to kwiat najczęściej wręczany podczas różnego rodzaju romantycznych okazji), ale również szczęście - można wiec je śmiało podarować mamie, dziękując za szczęście i szczęścia życząc.

Doskonałym kolorem w kontekście bukietów dla rodziców jest róż, symbolizującym przyjaźń i miłość sentymentalną, a także wdzięczność, podziw i uznanie. Rzadziej stosowana jest biel - kwiaty w tym kolorze kojarzą się bowiem przede wszystkim z uroczystościami kościelnymi, czyli ślubem, komunią i chrztem.

Tymczasem białe i kremowe kwiaty symbolizują czystość, szacunek i pokorę, dlatego również sprawdzą się w bukiecie na Dzień Mamy.

Kolorem, którego z kolei unika się w bukietach jest żółć kojarzona z zazdrością i zdradą. Warto jednak podkreślić, że kolor żółty we wschodnich kulturach symbolizuje mądrość i siłę, a Amerykanie kojarzą go ze wschodzącym słońcem i nowym początkiem.

Jeżeli nie chcemy się przejmować symboliką, a nasza mama uwielbia absolutnie wszystkie kwiaty - wybierzmy bukiet multikolorowy, złożony z różnych lub tych samych kwiatów. Urocze są bukiety kwiatów polnych i tulipany. Wiązanki złożone z róż są z kolei bardziej eleganckie i mogą mieć oficjalny charakter.

Ilość? Również ma znaczenie!

Kolor to nie wszystko! Symboliczne znaczenie przypisuje się bowiem również ilości kwiatów w wiązance. Komponując bukiet dla mamy nie musimy się symboliką ilości kwiatów zanadto przejmować - dotyczy ona przede wszystkim osób pozostających w romantycznych związkach.

Niektóre symbole mają jednak uniwersalny charakter, a co za tym idzie - możemy je śmiało wykorzystać, wyrażając za pomocą kwiatów coś więcej. Jedna róża to komunikat: "tylko Ty!", a trzy - "kocham cię". 15 kwiatów w bukiecie oznacza: "przepraszam", 20 róż jest zapewnieniem o szczerości uczuć, a 44 róże symbolizują stałość i przywiązanie.

Kwiaty to nie wszystko...

Matka ucieszy się z samego faktu, że pamiętaliśmy o tym często najważniejszym dla niej święcie, a bukiet kwiatów sprawi jej ogromną radość. Jeśli jednak zdecydujemy się wręczyć coś więcej niż kwiaty, wybierzmy upominek, który podkreśli nasze relacje z mamą i będzie symbolem naszej wdzięczności i miłości.

Zamawiając bukiet na Dzień Matki w kwiaciarni internetowej (to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie możemy wręczyć bukietu osobiście lub po prostu chcemy zrobić mamie niespodziankę) - możemy bez problemu dobrać do niego dowolny upominek z oferty. Co ucieszy naszą mamę?

Najczęściej wybieranymi prezentami są eleganckie czekoladki, które dodatkową osłodzą ten wyjątkowy dzień. Do kwiatów możemy również dołączyć markowe delikatesy - ekskluzywną kawę lub herbatę, miody, słodycze (pojedynczo lub w eleganckich zestawach, w koszach lub gustownych pudełkach). Świetnym pomysłem jest również dołączenie do kwiatów prezentu spersonalizowanego, np. ramki z wybranym przez nas zdjęciem (np. przedstawiającym nas z mamą).

Artykuł powstał w oparciu o treści zawarte na stronie e-kwiaty.pl.


przysłano: 22 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca