Bezprzewodowy dzwonek – komfort instalacji. Który dzwonek do drzwi jest dobry dla Ciebie?

Ile razy zdarzyło się, że odwiedzające Cię osoby odeszły spod drzwi domu lub mieszkania mówiąc, że nikogo nie zastały, mimo że byłeś w domu? Ile razy z tego samego powodu listonosz czy kurier zostawił awizo, zamiast doręczyć przesyłkę, na którą czekałeś? Wystarczyło, że sygnał był zagłuszony przez szum wody lub znajdowałeś się w przydomowym ogrodzie, gdzie nie słychać domowego dzwonka. By temu zapobiec, warto skorzystać z dobrego dzwonka do drzwi.

Jak wybrać najlepszy dla własnych potrzeb dzwonek?

Wybór dzwonka wbrew pozorom nie jest prosty. Nowoczesne modele, będące elementem inteligentnego domu mają szereg udogodnień, które warto poznać, zanim wybierze się model, który spełni wymagania.

 Bezprzewodowy dzwonek zastosowanie

Dzwonki bezprzewodowe to rozwiązanie chętnie stosowane wszędzie tam, gdzie są problemy z doprowadzeniem przewodów elektrycznych. Wybierając dzwonek bezprzewodowy należy zwrócić uwagę zarówno na bezprzewodowy przycisk, jak i na sam dzwonek. Przycisk na drzwi zewnętrzne lub na furtkę powinien być odporny na wszelkie zjawiska pogodowe. Te zadania najlepiej spełniają przyciski w hermetycznej obudowie. Są one zasilane bateriami, które zapewniają ponad rok spokojnej pracy. Dobrze, by przycisk posiadał wbudowaną sygnalizację optyczną wysyłanego sygnału oraz zabezpieczenie przed ciągłą pracą. Dobry przycisk zapewniający duży zasięg na otwartej przestrzeni to gwarancja silnego sygnału we wnętrzu domu.

Osoby mieszkające w mieszkaniach lub mające domy na niewielkich podwórkach mogą wybrać model bezprzewodowy z zasilaniem sieciowym, który może im towarzyszyć w czasie aktywności dobowej, będąc zlokalizowanym w centralnym punkcie domu lub wędrując z nimi po całym domu. Dla osób mieszkających na dużych placach wygodniejszy będzie jednak dzwonek z zasilaniem bateryjnym, który doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w czasie przebywania w jego otoczeniu, kiedy można go schować do kieszeni lub trzymać w pobliżu.

Dobry dzwonek powinien zapewniać nie tylko możliwość zaprogramowania dowolnej melodii, ale także ustawienia głośności dźwięku lub jego całkowitego wyłączenia i sygnalizacji optycznej informującej o uruchomieniu przycisku. Takie możliwości docenią szczególnie osoby z małymi dziećmi, które często śpią w czasie dnia. Gdy do domu, mieszkania lub innego lokalu prowadzi kilka wejść, najlepiej kupić dzwonek, który pozwala na zaprogramowanie kilku, kilkunastu lub większej liczby przycisków oraz przypisania im oddzielnych sygnałów dźwiękowych, co ułatwi identyfikację miejsca, z którego pochodzi sygnał.

Do poprawy zasięgu dzwonka warto zaopatrzyć się w dodatkowy retransmiter lub ich zestaw, zwiększający zasięg działania zestawu bezprzewodowego.

Gdzie najlepiej sprawdzą się dzwonki bezprzewodowe?

Dzwonki bezprzewodowe to doskonałe rozwiązanie, które może służyć nie tylko przy drzwiach czy furtce, ale także jako element wewnętrznego systemu przywoławczego dla osób chorych lub niedołężnych, dzwonek hotelowy lub barowy. Model z sygnalizacją optyczną to świetne rozwiązanie nie tylko dla rodziców małych dzieci, ale też dla osób głuchych lub z ciężkim uszkodzeniem słuchu, które nie usłyszałyby sygnału dźwiękowego.

Czy systemy inteligentnego domu obniżą Twoje rachunki? Sprawdzamy wyliczenia!
http://przyjaznybiling.pl/czy-systemy-inteligentnego-domu-obniza-twoje-rachunki-sprawdzamy-wyliczenia/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło