Wywrota

Co kryją w sobie oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza mają obecnie wiele funkcji. Producenci oczyszczaczy powietrza zaczęli dbać o ich jakość wykonania i wielość trybów pracy. Klienci są coraz bardziej wyedukowani jeśli chodzi o zagrożenia jakie płyną z zanieczyszczonego powietrza. Oczyszczacze powietrza mają obecnie za zadanie ułatwić oddychanie w domu, dodatkowo nawilżają i jonizują powietrze, co zmniejsza ilość chorobotwórczych bakterii i wirusów.

Ponieważ taki oczyszczacz powietrza ma nam posłużyć przez długo czas, warto wybrać odpowiedni model, który będzie miał nowoczesne funkcje, na miarę naszych potrzeb.

 

Najlepsze oczyszczacze na rynku

Sharp KC-D40EUWWesług rankingu ze strony TopoweAgd.pl, firma Sharp produkuje najlepsze oczyszczacze na rynku. Jeden z ich modeli, Sharp KC-D40EUW, to oczyszczacz, w którym zastosowano aż 3 niezawodne systemy filtracji – filtr wstępny, który ma za zadanie wyłapać największe zanieczyszczenia, takie jak sierść i kurz, filtr węglowy, zapobiegający nieprzyjemnemu zapachowi oraz antyalergiczny filtr HEPA, który zmniejsza ilość szkodliwych pyłów, w tym PM 10.

 

Filtr HEPA dodatkowo zabija wszelkie alergeny i zatrzymuje wewnątrz. Dzięki takiemu systemowi filtracji powietrze jest znacznie czystsze. Konkurencyjny jest także oczyszczacz LIFAAIR LA502. To nowoczesne urządzenie, z wbudowanym filtrem wstępnym i filtrem HEPA. Dodatkowo posiada bardzo czytelny panel, który informuje nas o stopniu zużycia filtrów. Posiada również miernik wielofunkcyjny, który mierzy ilość dwutlenku węgla w powietrzu, ale również TVOC oraz pyłów PM2,5. Można sterować nim za pomocą smartfona. Wystarczy ściągnąć dołączoną przez producenta aplikację, by na bieżąco dowiedzieć się, w jakim trybie pracuje oczyszczacz, jakie jest zużycie filtrów i jak głośno pracuje urządzenie. Jeśli mowa już o głośności, to ten model oczyszczacza jest wyjątkowo cichy – pracuje w trybie 19 dB. Ten bardzo cichy filtr pozwoli na pracę urządzenia także w nocy.

Nowoczesne funkcje oczyszczaczy powietrza

Philips AC2889-10 aplikacjaZe względu na nasz komfort użytkowania oczyszczacza, wiele modeli posiada wbudowane funkcje, które znacznie ułatwiają korzystanie z tego typu urządzeń. W nowych modelach oczyszczaczy powietrza pojawia się panel sterujący z bluetooth, dzięki któremu możemy sterować urządzeniem z pomocą aplikacji mobilnej. W aplikacji, którą ściągamy na smartfona mamy takie opcje jak: włączanie i wyłączanie oczyszczacza, sterowanie jego trybami pracy – od trybu dziennego, po cichy tryb nocny, a także dostajemy informacje dotyczące zużycia filtrów. To bardzo przydatne funkcje, które pomogą nam w ustawieniu oczyszczacza powietrza pod nasze potrzeby, ale również ilość smogu, jaki aktualnie znajduje się w powietrzu.

Aplikacja łącząca nas z oczyszczaczem powietrza zastąpi nam pilota i pozwoli na zdalne sterowanie urządzeniem.

W przypadku oczyszczaczy powietrza z jonizatorami powietrza albo nawilżaczami powietrza z pomocą aplikacji mobilnej można z pomocą smartfona ustawiać częstość wypuszczania wodnej mgiełki, która nawilży powietrze. Zdalne sterowanie pozwoli na znacznie efektywniejsze nawilżanie powietrza.

 

Blaupunkt LAVENDER 3537Oczyszczacze powietrza obecnie mają także specjalne czujniki pyłu, dzięki którym oczyszczacz sam dostosowuje tryb pracy do panujących warunków. Przy mniejszej ilości zanieczyszczeń oczyszczacz przechodzi w tryb pracy nocnej. Jest przez to znacznie cichszy, a przede wszystkim staje się bardziej energooszczędny.

Panel, dzięki któremu możemy sterować oczyszczaczem powietrza, tj. zmieniać jego tryby pracy, włączać i wyłączać go, powiadamia nas również o zużyciu poszczególnych filtrów. Nowoczesne oczyszczacze powietrza najczęściej posiadają aż 4 filtry: filtr wstępny, wyłapujący największe zanieczyszczenia, filtr węglowy, filtr HEPA i filtry UV. Pomocna jest zatem opcja sprawdzania zużycia filtrów.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 sierpnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca