Wywrota

Konferencja w Krakowie – dlaczego to dobry wybór?

Niegdyś odbywające się w restauracjach czy halach sportowych konferencje na dobre przeniosły się do centrów konferencyjnych. W ostatnich latach powstało w Polsce wiele tego typu obiektów...

Niegdyś odbywające się w restauracjach czy halach sportowych konferencje na dobre przeniosły się do centrów konferencyjnych. W ostatnich latach powstało w Polsce wiele tego typu obiektów, lecz nie wszystkie odniosły sukces. Jednakże niemal każde centrum konferencyjne Kraków może liczyć na stałe zainteresowanie klientów. Z czego to wynika? 

Dobre centrum konferencyjne 

Z pewnością jest kilka cech, które musi posiadać centrum konferencyjne, ażeby odnieść sukces. Wydaje się, że wiele obiektów zlokalizowanych w Krakowie i okolicach spełnia wszystkie lub przynajmniej większość wymagań klientów. Dla najemców sal konferencyjnych najważniejsze są dzisiaj: 

  • zaplecze technologiczne – klienci cenią sobie wygodę, oczekując, że organizator zapewni dostęp do sprzętu elektronicznego, ale też odpowiednie nagłośnienie sali.
  • przestronność sali – rozmiar sali jest istotny, aby bez trudu pomieścić wszystkich uczestników konferencji. Warto zauważyć, że dobre centrum konferencyjne Kraków oferuje klientom kilka sal do wyboru.
  • zaplecze noclegowe – konferencje często kończą się późnym wieczorem lub też trwają 2-3 dni. Uczestnicy muszą zatem przenocować w hotelu, najlepiej zlokalizowanym nieopodal centrum konferencyjnego. W Krakowie zaplecze noclegowe jest świetnie rozbudowane zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta.
  • wielofunkcyjność obiektu – wielu klientów liczy na wielofunkcyjność centrum konferencyjnego Kraków i wcale się nie zawodzi. Organizatorzy umożliwiają zorganizowanie konferencji, koncertu, bankietu i wielu innych wydarzeń w jednym obiekcie. 

Miasto naukowców i studentów 

Kraków, obok stolicy kraju, Warszawy, jest największym ośrodkiem naukowym w Polsce. Tysiące profesorów, doktorów, magistrów i studentów tworzy olbrzymi popyt na konferencje naukowe. W Krakowie obecni są specjaliści niemal wszystkich dziedzin. Mieści się tu przecież Uniwersytet Jagielloński prowadzący kształcenie w różnych kierunkach, a także słynna uczelnia techniczna, jaką jest AGH oraz renomowany Uniwersytet Ekonomiczny.

Kompleksowe centrum konferencyjne Kraków 

Wśród wielu mniejszych i większych obiektów organizujących konferencje należy z pewnością wyróżnić EXPO Kraków - Centrum Konferencyjne Kraków - oddalone nieco od centrum miasta, jednak posiadające z nim doskonałe połączenie. Ten nowoczesny obiekt powstał dopiero kilka lat temu, jednak dziś jest już znany w całym kraju. W dysponującym kilkoma różnych rozmiarów salami EXPO organizowane są dziś konferencje, kongresy, koncerty, wystawy i wiele innych wydarzeń naukowych, kulturalnych ekonomicznych i nie tylko.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 sierpnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca