Wywrota

Czy firma remontowa, którą zatrudniłeś przestrzega zasad dobrego malowania?

Warszawa czy nie, usługi remontowe powinny być świadczone na określonym poziomie, który gwarantuje zadawalający efekt końcowy bez nieprzyjemnych niespodzianek po drodze. Dzisiaj pod lupę bierzemy zasady dobrego malowania. Czy Twoja firma remontowa ich przestrzega?

Fachowcy często wiedzą lepiej

Przeciętna statystycznie firma remontowa Warszawa świadcząca usługi remontowe jest znana z tego, że wiele tematów załatwiają po swojemu, niekoniecznie zgodnie z tzw. literą sztuki. Jednym z takich tematów jest malowanie. Jak powinno przebiegać?

 

#1. Wizja lokalna & określenie potrzeb zleceniodawcy

 

Tylko na miejscu fachowcy będą mogli określić stan powierzchni przeznaczonych do malowania, a co za tym idzie sporządzić listę niezbędnych materiałów i narzędzi. Przy wyborze odpowiedniego rodzaju farb pomocna będzie rozmowa z właścicielem/właścicielką lokalu. A wybór farb na rynku jest ogromny – do klasycznych, po silikonowe i dekoracyjne z mieniącymi się drobinkami.

 

#2. Zaplanowanie prac

 

Każdy remont wymaga planu, w przeciwnym razie w prace remontowe wkrada się chaos. Pozornie proste zadanie, jakim jest przemalowanie ścian w pomieszczeniu również wymaga odpowiedniego przygotowania – od wymierzenia pomieszczenia i określenia ilości potrzebnej farby, przez rozplanowanie niezbędnych prac związanych z ewentualnym szpachlowaniem i szlifowaniem ścian, aż po kolejność malowania, która jest szczególnie istotna w przypadku, gdy ściany w pomieszczeniu mają mieć różne kolory.

 

#3. Zabezpieczenie otoczenia

 

Profesjonalna ekipa dysponuje odpowiednimi foliami i taśmami malarskimi, z których pomocą zabezpiecza niemalowane powierzchnie przed ewentualnym zachlapaniem farbą, a to może się przydarzyć nawet najbardziej wprawionemu malarzowi.

 

#4. Przygotowanie powierzchni pod malowanie

 

Zależnie od stanu malowanej powierzchni jej przygotowanie może obejmować:

  • zdarcie łuszczącej się farby,
  • uzupełnienie większych ubytków szpachlą uniwersalną lub innym produktem szpachlowym,
  • wyrównanie i wyszlifowanie powierzchni,
  • zmatowienie poprzedniej powłoki malarskiej,

Obowiązkowym elementem procesu przygotowywania powierzchni pod malowanie jest jej odpowiednie zagruntowanie. Dzięki gruntowi ściana mniej pije farbę, dzięki czemu malowanie jest bardziej efektywne, a powłoka malarska dobrze trzyma się powierzchni.

 

#5. Zapewnienie odpowiednich warunków podczas malowania

 

Coś, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę to fakt, iż warunki panujące w pomieszczeniu podczas malowania mają bezpośredni wpływ na świeżą powłokę malarską. Jeśli w pomieszczeniu panuje zbyt duża wilgotność powietrza lub nieprawidłowa temperatura – zbyt niska lub zbyt wysoka – może to zaburzyć naturalny proces schnięcia farby, w konsekwencji prowadząc do nieprawidłowego formowania się powłoki malarskiej, na powierzchni której mogą się pojawiać pęcherze lub wybrzuszenia.

 

Jeśli Twoja ekipa działa zgodnie z powyższymi zasadami, możesz być prawie pewien/pewna, że efekt końcowy będzie wart swojej ceny.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca