Wywrota

Mieszkania MDM w Markach – jak uzyskać dofinansowanie?

Program Mieszkanie Dla Młodych to wielka szansa dla osób, które chcą zapewnić sobie i swojej rodzinie stabilność i bezpieczeństwo w formie własnej nieruchomości. Deweloper w Markach postanowił wyjść takim osobom naprzeciw, przystosowując część nowych mieszkań do wymogów programu dofinansowania. Dlaczego warto osiedlić się w Markach pod Warszawą i co trzeba zrobić, by otrzymać pomoc w formie dopłaty?

Jakie mieszkania MDM znajdują się w Markach?

 

Na nowym Osiedlu Promienna w Markach powstają mieszkania MDM http://www.mazoviadevelopment.pl/oferta/, spełniające wymagania narzucone przez program Mieszkanie Dla Młodych. Lokale, na które można dostać dofinansowanie, nie mogą być większe, niż 75 m2, ich cena również musi mieścić się w ograniczeniach narzuconych dla danej lokalizacji. Dostępne są nieruchomości wpisujące się w te zasady.

 

Deweloper proponuje mieszkania rynku pierwotnego w Markach o metrażu od 35 m2 aż do górnej granicy ustanowionej przez program MDM. Są to lokale 2, 3 oraz 4-pokojowe, co pozwala znaleźć odpowiednią opcję dla siebie, w zależności od wielkości rodziny oraz swoich wymagań.

 

Sprzedaż mieszkań MDM w Markach – zalety lokalizacji

 

Mieszkania MDM w Markach są położone w wyjątkowo dogodnej lokalizacji. Okolica jest spokojna i bezpieczna, a przy tym posiada dostęp do infrastruktury i tak ważnych obiektów, jak szkoły, przychodnie i sklepy. Niedaleko znajdują się również piękne tereny rekreacyjne, obejmujące jezioro, rzekę i lasy.

 

Niewątpliwą zaletą jest bliskość dużego miasta – wiele osób decyduje się na opcję mieszkania w Markach przy dojeżdżaniu do pracy lub szkoły w stolicy. Ceny nowych mieszkań w Markach są o wiele niższe, niż w Warszawie, a przy tym zyskuje się opcję odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta.

 

Dojazd do stolicy jest łatwy – to zaledwie kilkanaście minut samochodem lub autobusem. Marki są dobrze skomunikowane z Warszawą, dojeżdża tam kilka linii autobusowych, w tym również linia nocna.

 

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc postarać się o dofinansowanie mieszkania MDM w Markach?

 

By kwalifikować się do programu i móc starać się o dofinansowanie mieszkania MDM w Markach, należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

- być w wieku do 35 lat (chyba, że ma się co najmniej troje dzieci),

- nie posiadać (obecnie lub w przeszłości) nieruchomości na własność (chyba, że ma się co najmniej troje dzieci),

- zaciągnąć kredyt o wysokości co najmniej 50% wartości mieszkania MDM,

- zaciągnąć kredyt na co najmniej 15 lat.

 

Co trzeba zrobić, by dostać dopłatę do wkładu własnego na mieszkanie MDM?

Program Mieszkanie Dla Młodych pozwala na uzyskanie dopłaty do wkładu własnego na poziomie od 10% do 30%. By uzyskać taką pomoc przy zakupie mieszkania MDM w Markach, należy:

  1. Złożyć wraz z wnioskiem o kredyt wniosek o dofinansowanie wkładu własnego,
  2. Złożyć pisemne oświadczenie o nieposiadaniu na własność nieruchomości,
  3. W przypadku obowiązującej umowy najmu, złożyć pisemne zobowiązanie do jej rozwiązania w ciągu 6 miesięcy od zakupu mieszkania MDM,

Złożyć pisemne oświadczenie, że nabywana nieruchomość będzie służyła wyłącznie zaspokojeniu swoich potrzeb mieszkaniowych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca