Usługi kadrowo-płacowe – na jaką pomoc możesz liczyć?

Każde przedsiębiorstwo, zatrudniające pracowników, powinno zastanowić się nad outsourcingiem kadr i płac. Są to usługi świadczone przez firmę zewnętrzną, umożliwiające oddelegowanie wielu czasochłonnych zadań wykwalifikowanym w tym przedmiocie specjalistom. Jakie konkretnie usługi kadrowo-płacowe wykonują firmy outsourcingowe i jakie są zalety zdecydowania się na takie rozwiązanie?

Outsourcing kadr i płac – na czym polega usługa?

Decydując się na usługi kadrowo-płacowe firmy outsourcingowej (np. takiej: http://isp-audyt.pl/uslugi-2/kadry-place/), przedsiębiorstwo oddelegowuje wszystkie obowiązki związane z obsługą pracowników i kontaktami z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych do zewnętrznej spółki. Zadaniami tego typu zajmuje się grono wyspecjalizowanych, doświadczonych osób, które realizują je regularnie lub w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Za pomocą e-maili, telefonów lub specjalnego systemu komunikują się z kierownictwem i pracownikami firmy, zajmując się prowadzeniem kard i płac.

 

Obsługa kadrowo-płacowa – jakie usługi zawiera?

Obsługa kadrowo-płacowa przez outsourcing zawiera takie usługi, jak:

- doradztwo odnośnie prawa pracy i innych przepisów, związanych z prowadzeniem działalności,

- przygotowywanie deklaracji podatkowych,

- kontakt z ZUS-em i Urzędem Skarbowym w imieniu firmy,

- obliczanie należnego wynagrodzenia pracowników,

- przygotowywanie listy płac,

- tworzenie i przechowywanie akt pracowników.

 

Największe zalety outsourcingu kadr i płac

Outsourcing kadr i płac niesie ze sobą wiele korzyści dla firmy. Przede wszystkim jest to duże odciążenie dla struktury przedsiębiorstwa, które nie musi już utrzymywać stanowisk administracyjnych ani przeprowadzać rekrutacji osób, które specjalizują się w prowadzeniu kadr oraz zadaniach płacowych. Jest to dla firmy duża oszczędność – niskie koszty usług kadrowo-płacowych, świadczonych przez firmę zewnętrzną, są zaledwie ułamkiem kosztów utrzymania grupy pracowników w wewnętrznej strukturze firmy.

 

To nie koniec oszczędności – dzięki skorzystaniu z outsourcingu płac, firma nie musi posiadać własnych programów komputerowych, związanych z księgowością i kadrami. Programy tego typu, włącznie z koniecznymi aktualizacjami, to duży wydatek dla przedsiębiorstwa – firmy outsourcingowe posiadają własne oprogramowanie, dzięki czemu nie trzeba go ponosić.

 

Do zalet zlecenia obsługi kadrowo-płacowej firmie outsourcingowej należy zaliczyć także możliwość skupienia się kierownictwa firmy oraz jej pracowników na celach przedsiębiorstwa, związanych z jego działalnością. Prowadzenie kadr i płac jest bardzo czasochłonne – takie odciążenie to duża oszczędność czasu, a także inwestycja w rozwój firmy.

 

Cennik obsługi kadrowej – od czego jest zależny?

Koszty skorzystania z outsourcingu płac i kadr są zależne od kilku czynników, takich jak rozmiar przedsiębiorstwa i ilość zatrudnianych przez nie pracowników, a także rodzaj wybranych usług. Cennik obsługi kadrowej najlepiej ustalić z konkretną firmą, prosząc ją o wycenę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło