Wywrota

Rolety czy plisy? Pytamy producenta z Bełchatowa o montaż wybranych systemów okiennych

Zamawiając rolety czy plisy bezpośrednio u producenta musimy się liczyć z tym, że zostaną one do nas wysłane pocztą lub kurierem. A to oznacza, że ich montażem będziemy musieli się zająć we własnym zakresie. Czy damy sobie radę?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy oszczędzić i zamówić rolety lub plisy online na stronie https://sunplis.pl/pl/content/23-rolety-i-plisy-belchatow bez montażu, czy też skorzystać z fachowej pomocy lokalnej firmy sprzedającej i montującej systemy okienne koniecznie sprawdź, co na ten temat mówi Przedstawiciel Handlowy SUNPLIS, producenta plis i rolet z Bełchatowa.

 

Od lat zajmujemy się sprzedażą rolet i plis na wymiar do samodzielnego montażu. Oczywiście z naszej oferty korzystają nie tylko klienci indywidualni. Współpracujemy również z firmami zajmującymi się dystrybucją i montażem systemów okiennych. To zrozumiałe, że nie wszyscy czujemy się na siłach, żeby samodzielnie zamontować rolety czy plisy. Jednak sam montaż jest o wiele prostszy niż nam się wydaje.

Do samodzielnego montażu – dziecinnie proste?

Kluczem do sukcesu jest prawidłowo wykonany pomiar. Jeśli wymierzyliśmy okno zgodnie z instrukcją pomiaru adekwatną dla wybranego systemu – warto pamiętać o tym, że inaczej należy mierzyć okna pod plisy, a inaczej pod rolety – montaż nie powinien nam nastręczyć zbyt wielu trudności.

 

Na rynku dostępne są systemy montowane inwazyjne i bezinwazyjnie. Te pierwsze – w przypadku rolet – mogą być systemami kasetowymi lub wolnowiszącymi. Te drugie również. Jak to możliwe? Kiedyś montaż inwazyjny polegał na przykręcaniu rolki lub kasety z roletą do ramy okiennej, ale te systemy odeszły do lamusa, gdyż klienci nie godzili się na taką „dewastację” okien plastikowych. Systemy wkrętów zastąpiły więc taśmy montażowe, które po zakończeniu użytkowania rolet można zdjąć. Systemy montowane bezinwazyjnie bazują na hakach zawieszanych na skrzydle okiennym. Minusem systemów bezinwazyjnych, a więc bezklejowych jest możliwość ich zastosowania wyłącznie w przypadku skrzydeł z funkcją otwierania. Do zasłaniania witryn pozostają nam więc wyłącznie system klejone. W sprzedaży dostępne są także systemy mieszane. Na ogół powstają one na bazie zawieszanej kasety i klejonych do listwy przyszybowej lub na ramę okienną prowadnic.

 

A co z plisami?

Producenci systemów okiennych typu plisy również posiadają systemy inwazyjne i bezinwazyjne, co do zasady możliwości ich montażu są identyczne, jak w przypadku rolet. Jeśli zależy nam na bezinwazyjnym montażu – taki opiera się o system zaczepów pomiędzy którymi rozpięty jest sznurek stanowiący rodzaj prowadnicy dla plisy – musimy się upewnić, że wszystkie skrzydła okienne, które chcemy w ten sposób zasłonić się otwierają. W przypadku witryn – tu także bez niespodzianki – musimy się zdecydować na rozwiązanie klejone.

 

A sam montaż?

Sam montaż jest dziecinnie prosty. Wystarczy zawiesić kasetę rolety na ramie okiennej, a wzdłuż listwy przyszybowej przykleić prowadnice… Bardziej wymagające mogą się okazać plisy – w przypadku tych uniwersalnych będziemy zmuszeni do wyregulowania długości prowadnicy rozpiętej na zaczepach.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca