Wyjazdy integracyjne - nowe pomysły na imprezy

Chcesz zapewnić pracownikom swojej firmy weekend, który pozwoli im się zintegrować, zacieśnić relacje? Wypróbuj jeden z nietypowych scenariuszy imprezy!

Dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne
Niezależnie od tego czy zarządzasz dużą czy małą firmą - masz pod sobą ludzi, zespół, który będzie pracował lepiej, jeśli będzie dobrze czuł się w swoim towarzystwie. O atmosferę oczywiście dbać trzeba na co dzień, jednak warto też zastanowić się nad zorganizowaniem wyjazdu integracyjnego dla pracowników. Taki event pozwoli zespołowi na to, aby ten lepiej się poznał, w luźniejszej atmosferze. Wyjazd będzie dobrą okazją do budowania wspólnych wspomnień, które zbliżą do siebie ludzi. Dobrze jest zaplanować wcześniej konkretne działania - szczególnie jeśli nasi pracownicy znają się krótko a w ekipie są nowe osoby. Co można robić podczas takiego wyjazdu? Zazwyczaj organizuje się go na dzień, dwa - czasu więc jest całkiem sporo. Oczywiście można wykorzystać pomysły takie jak grill, sporty zespołowe, wspólne wyjście w góry czy atrakcje takie jak paintball. Można też jednak skorzystać z bardziej oryginalnych scenariuszy wyjazdu, które zaskoczą pracowników.

 

Funkcje wyjazdów integracyjnych
Żeby lepiej pokazać jakie zalety mają wyjazdy integracyjne warto przez chwilę skupić się na ich funkcjach. Oczywiście, na pierwszy plan wysuwają się funkcja integracyjna oraz rozrywkowa. Po integracyjnym weekendzie pracownicy wrócą do pracy zrelaksowani i w dobrych humorach. Znaczenie ma także funkcja edykacyjna - podczas tego rodzaju eventów odbywają się także szkolenia o charakterze miękkim, które pozwolą pracownikom poszerzyć ich wiedzę, zwiększyć kwalifikacje. Wspólne działanie, czy to podczas zawodów, gier zespołowych czy w czasie zabawy, aktywuje w pracownikach zmysł konkurencji przy jednoczesnej kooperacji. Dzięki temu, wyjazd spełnia funkcję motywacyjną co owocuje w dalszej pracy. Pracownicy, którzy są zadowoleni z warunków proponowanych im przez pracodawcę (a na to mają też wpływ właśnie wyjazdy integracyjne) są bardziej lojalni. Mao szczególne znaczenie w momentach przejściowych dla firm. Wszystko to bezpośrednio oddziałuje na przedsiębiorstwo, sposób jego działania, a co za tym idzie - osiągane przez nie zyski i pozycję na rynku.

 

 

Pomysły na wyjazdy integracyjne
Planując wyjazd integracyjny warto korzystać z usług firmy takiej jak Projekt Efektywny, która profesjonalnie zajmuje się tego rodzaju eventami. Taki podmiot podsunie nam znakomite pomysły na imprezy dla pracowników, pomoże też zorganizować całe wydarzenie. Interesujące dla pracowników mogą być quizy, albo gry miejskie (to ostatnie rozwiązanie sprawdzi się lepiej w miejscu znanym pracownikom). Warto rozważyć event sportowy - rywalizację na ściance, łucznictwo. Możemy też skorzystać w znajdujących się w ofercie Projektu Efektywnego scenariuszy gier, które zdecydowanie są obecnie najbardziej oryginalnym z proponowanych rozwiązań.

 

 

Kto zabił pokojówkę
Pierwszą z gier scenariuszowych jest "Kto zabił pokojówkę". Jest to gra detektywistyczna, w której pracownicy przeprowadzić muszą śledzwo kryminalne, wcielając się w policję kryminalną. Jakprzebiega fabuła? W hotelu zamordowana zosaje pokojówka, oczywiście w kręgu podejrzanych od razu znajdują się hotelowi goście i obsługa. Niespodziewanie sprawa rozwija się i zaczyna być kwestią międzynarodową. Pracownicy biorący udział w wyjeździe integracyjnym muszą zdemaskować mordercę. Jakie korzyści płyną z realizacji tego scenariusza? Po pierwsze jest to aktywność typu indoor, więc w żaden sposób nie jesteśmy uzależnienie od pogody. Po drugie - scenariusz pomaga pracownikom rozwinąć umiejętności współpracy, kooperacji. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i biorą w niej udział profejsonalni aktorzy - dzięki temu nikt nie będzie się nudził, a dobrze wymyślona zagadka nie będzie zbyt łatwa do odgadnięcia. "Kto zabił pokojówkę" rozwija umiejętność kreatywnego myślenia i poprawia zdolności komunikacyjne zespołu.

 

Sabotaż
Jeśli chcemy podczas wyjazdu zapewnić zespołowi przypływ adrenaliny warto sprawdzić scenariusz - "Sabotaż". Ta gra symulacyjna ma prawdziwy rozmach - osią fabuły jest atak terrorystyczny. W ciągu dwóch i pół godziny zespół musi rozbroić bombę, rozbić szajkę porywaczy i uwolnić kolegów - porwani są również pracownicy firmy. W tym scenariuszu najbardziej liczy się umiejętnośćpracy pod presją czasu oraz sprawne negocjowanie. Przydadzą się także umiejętności analityczne. Nie bez znaczenia jest fakt, iż jedna część teamu działa, aby "uwolnić" drugą grupę - taki scenariusz nakierowany jest w szczególny sposób na integrację.

 

Maszyna Goldberga
W tym scenariuszu pracownicy konstruują słynną Maszynę Goldberga. Maszyna ta umożliwia wykonanie prostej czynności, na przykład takiej jak zaparzenie herbaty za pomocą skoplikowanej i kreatywnej ścieżki działań. Konstruowanie mechanizmu wymaga niesztampowego myślenia, współpracy, dobrej komunikacji i umiejętności podziału zadań między pracowników. Istotne będzie także planowanie działań oraz analityczne myślenia. Największą rozrywką dla pracowników będzie obserwowanie efektu końcowego.

Każdy z zaprezentowanych scenariuszy nadaje się do zrealizowania w dużych oraz w mniejszych grupach. Wyjazd integracyjny zaplanowany od A do Z będzie świetną okazją dla pracowników, żeby poznali się lepiej i polubili, ale także dla nas, jako osób zarządzających przedsiębiorstwem - pozwoli lepiej zorientować się w umiejętnościach zespołu.


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło