Wywrota

Serwer dedykowany – inwestycja na lata

Kiedy stajemy przed koniecznością zdecydowania się na dany rodzaj hostingu, zawsze mamy opcję skorzystania z szeregu rozlicznych wariantów nowoczesnych rozwiązań. Jest w czym przebierać, chociażby z tego względu, iż usługodawcy gwarantują rozległy wachlarz rozmaitych serwerów. Wśród nich niewątpliwie jeden z najwygodniejszych to serwer dedykowany. O tym, czym się odznacza, dowiesz się z naszego poradnika.

Dla wymagających serwerów

Im większe zainteresowanie stroną www, a co za tym idzie, im większy ruch na danej witrynie, tym prawdopodobnie bardziej niezbędny okazuje się serwer dedykowany, który w atrakcyjnej ofercie proponuje między innymi marka Hekko. To wysokiej klasy urządzenia odznaczające się niezawodnością, dużą pojemnością dyskową oraz elastycznością. Dzięki tego rodzaju inwestycji, nie ma kłopotu z funkcjonowaniem serwisu, nawet w przypadku intensywnego korzystania z niego w tym samym czasie przez wielu użytkowników. Ponadto, warto dodać, że na serwerze współdzielonym niestety częściej dochodzi do sytuacji awaryjnych. W przypadku serwera dedykowanego raczej śmiało można wskazywać na bezawaryjność. To maszyna przewidziana wyłącznie dla nas, dostosowana indywidualnie, do naszych potrzeb i preferencji. W wielkim skrócie – to komputer wynajęty wyłącznie przez nas, a w usługę wliczone jest także jego utrzymanie oraz wsparcie techniczne.

 

Dla wymagających klientów

Ci, którzy decydują się na serwer dedykowany mogą cieszyć się szeregiem rozlicznych zalet wynikających z tego typu inwestycji. Mowa między innymi o odrębności, która w tym wypadku okazuje się cechą zdecydowanie najważniejszą. Maszyna w tej postaci wykorzystywana jest tylko do naszego użytku, a zatem nie ma trudności z jej obciążaniem. To Twój serwis posiada pełną moc obliczeniową serwera dedykowanego. Wydatki, które ponosi klient w związku z wynajmem takiej maszyny to abonament płacony firmie za wzięcie indywidualnego komputera w dzierżawę, nie jak w przypadku standardowych rozwiązań – za hosting wirtualny. Koszty obejmują zatem samo udostępnienie maszyny, ale też i jej konserwację, opiekę ze strony pomocy technicznej, monitorowanie aktywności i gwarancję bezawaryjności.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca