Wywrota

Pracuje na WordPress. Jaki hosting powinienem wybrać?

Teoretycznie, mogłoby się wydawać, że hosting powinien być szybki, niezawodny, wydajny i na tym w zasadzie koniec. W tym rzeczywiście tkwi sęk, ale jednak dla wtajemniczonych, którzy mieli okazję korzystać do tej pory z ofert kilku różnych usługodawców, z pewnością będzie oczywiste, że propozycja propozycji nierówna, a nawet pewne drobne różnice mogą mieć olbrzymie znaczenie w praktycznym wykorzystaniu hostingu. W szczególności warto z uwagą podejść do kwestii dostosowania hostingu dla WordPressa.

Dwa zasadnicze problemy

Czemu akurat WordPress jest tak „wrażliwy” na wybór usług hostingowych? Otóż powody są dwa i to zasadnicze. Po pierwsze, ma on dość nieduże wymagania instalacyjne, a zatem bardzo często dochodzi do sytuacji, że praktycznie każdy hosting idealnie spełnia wszelkie parametry, jakie są przez WordPress wymagane i w znów – niby w teorii – dobrze, ale w praktyce bardzo często wiąże się to z niedbałością ze strony konsumentów, którzy wiedząc, że na WordPress wystarczy w zasadzie jakikolwiek hosting, biorą co popadnie, niekiedy w ciemno podpisując umowy obowiązujące długotrwale, nawet przez kilka lat. Po drugie, brak wiedzy nie działa w tym wypadku sprzyjająco. Niestety, trzeba się chociaż minimalnie orientować w branży, aby mówiąc przenośnie- potrafić „oddzielać ziarna od plew”, czyli bezproblemowo rozpoznawać, które oferty stanowią zwyczajne próby „naciągnięcia” klienta i są jedynie pustymi propozycjami, przesiąkniętymi chwytliwymi trikami marketingowymi, a które to oferty naprawdę godne rozważenia. Obecnie rynek aż kipi od nadmiaru wielorakich firm mających w swej ofercie usługi hostingowe. Nie trudno jest się więc w tym wszystkim pogubić.

 

Nie przejdź obojętnie

Nie wolno bagatelizować kilku istotnych kwestii, stając przed koniecznością wyboru optymalnego hostingu dla WordPressa. Punktem pierwszym jest awaryjność. Im mniejsza, tym lepsza, a nie możesz pokusić się na obietnice i czcze gadanie marketingowców, którzy twierdzą, że ich hosting jest bezawaryjny. Czegoś takiego niestety nie ma, dlatego wstępnie, przed podpisaniem umowy z ostatecznie wybranym przedsiębiorstwem, warto poczytać informacje na forach internetowych, czy też komentarze innych klientów, którzy z daną marką mieli już do czynienia. Ponadto przyda się także zdecydowanie na taką ofertę, która uwzględnia okres testowy, jak na przykład linia hostingowa dedykowana pod WordPress od Linuxpl.com. Niesamowicie istotne są też backupy, które pozwolą Ci spać spokojnie, że w razie czego nie wyjdziesz na współpracy z usługodawcą niczym Zabłocki na mydle.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca