Wywrota

Wilgoć w mieszkaniu. Jak się jej pozbyć?

Nierzadko, problem zbyt dużego zawilgocenia obiektu domowego użytku jest przez jego lokatorów zwyczajnie bagatelizowany, a źle. Nielikwidowany może prowadzić do poważnych uszkodzeń murów. Warto zatem przeczytać niniejszy artykuł i gdy tylko zaistnieje taka konieczność, natychmiast zacząć działać, aby nie narazić swego mieszkalnego zacisza na niszczenie. Pytanie, które z pewnością nasuwa się nie jednemu, to jak rozpoznać, iż w naszych czterech ścianach jest zbyt wilgotno?

Mieć świadomość

Najpierw zechcemy Wam uświadomić, jak istotny może to być kłopot, gdy wyżej wspomniany problem zlekceważymy. Pamiętajmy, że jeżeli poziom wilgotności w murach jest za wysoki, niestety w połączeniu z ciepłymi masami powietrza może prowadzić do rozwoju pleśni, a także niebezpiecznych dla naszego zdrowia grzybów. Istotne jest więc osuszanie zawilgoconych budynków, czym natomiast zajmują się wysokiej klasy specjaliści dysponujący nie tylko fachową wiedzą oraz doświadczeniem w tej dziedzinie, ale również odpowiednim sprzętem jak ci z firmy TSM, która od lat proponuje klientom profesjonalne likwidowanie wilgoci w rozmaitego typu budynkach.

 

Najczęstsze przyczyny

Kiedy zdajesz sobie już sprawę z tego, jak groźnym problemem dla Twego domu, mieszkania, a przede wszystkim organizmu jest przesadnie gromadząca się wilgoć, kolejny krok to zorientowanie się, w czym tkwi kłopot i skąd się on bierze. By móc skutecznie i raz na zawsze pozbyć się wilgoci, niewątpliwie trzeba rozpoznać jej występowanie w naszym zaciszu, a następnie ustalić prawdziwą przyczynę jej pojawienia się. I tak, zacznijmy od wyjaśnienia – jeżeli zastosujesz naturalne wietrzenie, na pewno nie zaszkodzisz, ale nie licz na to, że w szczególny sposób pomożesz osuszyć grunty mocno zawilgocone. W takich wypadkach ekologiczne rozwiązania bazujące na robieniu przeciągu i systematycznym otwieraniu okien po prostu nie wystarczą. Przeważnie winowajcą zbytniego magazynowania wilgoci przez mury budynków jest zła wentylacja. Okna i drzwi dostępne obecnie na rynku elementów wyposażenia obiektów domowego użytku są bardzo szczelne, odznaczają się wysoką jakością i wytrzymałością, zatem zbierająca się wilgoć nie ma czym uchodzić. W takich wnętrzach wentylacja musi być dobra, a gdly jest nieodpowiednio wykonana, skutkiem jest właśnie zawilgocenie ścian. Najbardziej zagrożone są sypialnie małych rozmiarów, łazienki i kuchnie – to miejsca uznawane za te z podwyższonym poziomem wilgoci. Nierzadką przyczyną jest też słaba izolacja pozioma przeciwwilgociowa bądź przeciwwodna fundamentów. Wreszcie przyczyną kłopotów z wilgocią okazuje się w niektórych domach brak stosownej izolacji termicznej ścian zewnętrznych czy też jej nieprecyzyjne zrealizowanie. Niezależnie od powodu zawilgocenia, zawsze przydatne okaże się kompleksowe wsparcie ekspertów znających się na precyzyjnym osuszaniu wnętrz, typu wspomniana wcześniej firma TSM.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca