Wywrota

Sylwester 2018/19 w Poznaniu? Spędź go w teatrze!

Sylwestra w Poznaniu można spędzić na różne sposoby. Niektórzy wybierają się na eleganckie bale, imprezę na Rynku czy zabawę z noclegiem w okolicach Poznania. A może by tak... Nowy Rok w teatrze? Sprawdź najciekawsze poznańskie propozycje!

Dlaczego warto spędzić sylwestrowy wieczór w teatrze?

Zakończenie roku to doskonała okazja, aby wybrać się do teatru. Na blogu Eko Taxi znaleźć można spis spektakli granych wyłącznie w sylwestra oraz przedpremierowych pokazów specjalnych. Ponadto dla publiczności teatralnej w ostatnim dniu roku szykowane są liczne niespodzianki i dodatkowe atrakcje. Wyjątkowa atmosfera, jaka panuje w teatrze doskonale podkreśla uroczysty charakter przejścia ze starego roku w nowy. Oto repertuar, jaki przygotowały poznańskie teatry na zbliżający się wielkimi krokami wyjątkowy grudniowy wieczór.

Teatr Wielki

W Teatrze Wielkim w Poznaniu dla widzów przyszykowano niezwykły koncert. Na scenie wystąpi orkiestra wraz z chórem i solistami, których poprowadzi dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego Gabriel Chmura. Publiczność zaczarują dźwięki najznakomitszych utworów z całego świata, w tym między innymi:

  • „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki,
  • „Księżniczka Czardasza” Imre Kálmána,
  • „Skrzypek na dachu” Jerry'ego Bocka,
  • „La danza” Gioacchino Rossiniego,
  • pieśni neapolitańskie Luigiego Denza.

Gdy już wybrzmią ostatnie brawa po koncercie, widzowie są zaproszeni do dalszego świętowania w foyer. Podczas bankietu będzie można podziwiać dalszy program artystyczny przy smakowitym poczęstunku. O północy odbędzie się tradycyjny noworoczny toast szampanem.

Teatr Muzyczny

Pełen dźwięków, świateł i kolorów sylwester odbędzie się w tym roku także w Teatrze Muzycznym, gdzie zaplanowano koncerty zatytułowane „Z Broadway'u do Hollywood 3”. Premiera tego wyjątkowego spektaklu muzycznego odbędzie się już na początku grudnia. Widzowie ponownie będą mogli zobaczyć fragmenty najpopularniejszych musicali światowej klasy. Pokaz z udziałem chóru, baletu, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu wyreżyserowała Paulina Andrzejewska. Moc wrażeń gwarantowana!

Filharmonia Poznańska

W tym roku Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego zaprasza widzów na szampański wieczór z muzyką, tańcem i niespodziankami. Program opisany jest dość tajemniczo - organizatorzy odsłonią wszystkie karty przed publicznością dopiero 31 grudnia. Gości przywita taneczne preludium, a koncert odbędzie się w majestatycznej Auli Uniwersyteckiej. W repertuarze znalazły się fragmenty znanych musicali, oper i operetek oraz innych przebojów znad Dunaju. Z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej wystąpią soliści: Patricia Janečková oraz Łukasz Borowicz. W przerwie koncertu przewidziano tańce i poczęstunek, a o północy toast przy lampce szampana.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca