Tanie drony z kamerą czyli idealny prezent dla 11 latka na święta

Święta coraz bliżej, ale jeszcze nie każdy zdecydował się na prezent, który spełni oczekiwania wszystkich, których zamierzamy obdarować. W tej przedświątecznej nerwówce ciężko czasem wymyślić coś wystarczająco kreatywnego, by zadowolić dziecko, a przy okazji, by był to prezent oryginalny i zmuszający do pewnego rodzaju aktywności. Na szczęście możliwości na rynku obecnie jest bardzo dużo i każdy może znaleźć coś oryginalnego. Dalej są jednak prezenty, które równocześnie są raczej dość nijakie. Dziś chcemy jednakże zaproponować zupełnie inne podejście do wyboru prezentu. By wybrać coś oryginalnego, a równocześnie nowoczesnego, warto rozważyć zakup drona.

Co to jest dron 

Na początku warto sobie jednakże odpowiedzieć na pytanie, co to jest dron i jakie ma w ogóle zastosowanie. Warto tego dokonać, gdyż może pokutować pewnego rodzaju wypatrzenie tego pojęcia. Przyjrzyjmy się zatem temu jak wygląda dron i co to jest.

 

Drony przyszły do nas z wojska. Były tam wykorzystywane w misjach szpiegowskich, zamiast żywych żołnierzy. Dzięki temu szansa na wykrycie znacznie zmalała, tak samo jak zmalały straty w ludziach. Założeniem drona było przede wszystkim ciche poruszanie się zarówno w pionie jak i w poziomie. Dzięki takiej konstrukcji, idealnie spełniał on swoją rolę, co dodatkowo poprawiała zwrotność tego sprzętu.

 

To, co jednak ciekawe, a dostępne dla ograniczonej grupy odbiorców, szybko rozprzestrzenia się na zewnątrz. I tak drony pojawiły się w biznesie, gdzie służyły do pomiarów oraz kontroli różnych kwestii obecnych w miejscach trudno dostępnych. Z biznesu ostatecznie przeszły do sektora prywatnego.

 

Co to jest dron zatem obecnie? To ciekawe narzędzie pracy w głównej mierze. W sektorze prywatnym bowiem sprzedawane są wersje głównie z kamerą.

 

Dzięki temu zdecydowanie poprawiła się jakość wykonywanych materiałów filmowych oraz fotograficznych.

Zamiast bowiem zajmować wysoką pozycję lub wynajmować drogi lot helikopterem, by sfotografować coś z wysokości, wystarczy wykorzystać drona i uchwycić wymarzony widok lub moment z dowolnej pozycji. Dzięki temu wiele codziennych czynności uległo uproszczeniu, takich jak wykonywanie zdjęć, pomiarów, materiałów promocyjnych i wielu innych.

 

Dron to również świetny gadżet, zwłaszcza dla najmłodszych. Uczy bowiem wielu przydatnych umiejętności. W pierwszej kolejności to świetna nauka koordynacji ruchowej oraz wyobraźni przestrzennej. Dziecko uczy się bowiem docierać we właściwe miejsca, wykorzystując  ruch w ograniczonych odgórnie zakresach oraz po konkretnych osiach. Dzięki temu jest w stanie prościej rozwiązywać problemy związane właśnie z tego rodzaju podejściem.

 

Ponadto dron uczy zarządzania czasem. Bateria starcza na ograniczony czas pracy, dlatego też należy przed pełnym jej wyczerpaniem umieścić drona na ziemi. Niedotrzymanie tego grozi upadkiem. Użytkownik zatem musi być tego świadomy i realnie zarządzać czasem lotu, by dostosować możliwości baterii do pokonanej trasy.

A przede wszystkim to świetna nauka kreatywności oraz forma artystycznego wyrazu właśnie dzięki wbudowanej kamerze. Pozwala ona bowiem wykonywać zdjęcia z różnych ujęć, wysokości oraz pozycji. Dzięki temu dany widok czy plan można uchwycić na wiele sposobów i zaprezentować go nieszablonowo otoczeniu. Być może właśnie dzięki dronowi ktoś odkryje swoje powołanie na przyszłość?


Czasem jednak trudno może być się odnaleźć w gąszczu dostępnych opcji. Dlatego też przygotowaliśmy poniższy krótki przegląd tych kwestii, żeby ułatwić dobór stosownego rozwiązania pod kątem własnych potrzeb. Warto w tym celu odwiedzić zestawienie najciekawszych produktów, obecne na stronie https://twoja-elektronika.pl. W dalszej części artykułu przyjrzymy się praktycznym stronom doboru odpowiedniego prezentu.

Jaki dron na prezent dla 11 letniego chłopca. Dron do nauki latania

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki dron na początek przygody z lataniem. Zakładamy bowiem, że drony dla dzieci, lub dziecka, które chcemy obdarować, to zupełna nowość. Dlatego warto również tą kwestię wziąć pod uwagę.

 

Jak się okazuje, drony z kamerą mogą być całkiem tanie. Mnogość dostępnych na rynku opcji oraz automatyzacja i skala produkcji sprawiła, że obecnie tani dron z dobrą kamerą nie jest niczym niezwykłym i nawet w najtańszych rozwiązaniach można uświadczyć przynajmniej kamery FullHD.

 

Czym jednak powinniśmy się kierować, kupując drony dla dzieci? Przede wszystkim tym, że powinien mieć on ciekawe funkcje. Drony z kamerą na żywo to już powoli standard, a znacznie uatrakcyjni korzystanie z tego produktu. W drugiej kolejności analizujemy solidność danego sprzętu. To dron do nauki, więc trzeba się liczyć z częstymi upadkami. Dobrym rozwiązaniem jest takie działanie, by cena za pierwszego drona nie była zbyt wysoka. Do nauki wystarczy tani dron z kamerą, gdyż już sama konstrukcja sprzętu pozwoli na osiągnięcie ogromnej frajdy. Cena jednakże powinna być uwzględniania raczej na samym końcu, o ile wszystkie pozostałe cechy nam odpowiadają.

Jak latać dronem

Jak działa dron zatem oraz jak latać dronem? Udzielimy kilku podstawowych wskazówek w tym akapicie.

Kwestia tego jak działa dron, jest zasadniczo dość prosta. Dron posiada stosowne śmigła, w odpowiedniej, różnej ilości. Często spotykaną opcją jest budowa w oparciu o 4 silniki z 4 śmigłami. Dzięki temu, podstawowym ruchem drona jest ruch pionowy. Kiedy chcemy przemieścić urządzenie, wydajemy stosowne polecenie (na panelu, dołączonym do produktu, lub w aplikacji, za pomocą smartfona), a dron pochyla śmigła w danym kierunku i przemieszcza się. Poza tym mamy podstawowe przyciski i sterowniki oferujące zarządzanie lotem dronem oraz wykonywanie zdjęć.

 

Jak latać dronem w sposób zgodny z prawem? Co oczywiste - wykonywanie zdjęć bez opamiętania byłoby bardzo szkodliwe, dlatego też są regulacje dokładnie określające, gdzie dronem latać można.

W użytku prywatnym, w swoim otoczeniu nie powinno być większego problemu. Jakiekolwiek jednak działania szpiegowskie lub wyloty poza przyległy teren, są już przestępstwem.

 

Do poruszania się nad pewnymi strefami trzeba konkretnej licencji. Jednakże loty na ograniczonym prawem obszarem i tak dostarczają wiele frajdy oraz radochy z samego sposobu działania drona i jego możliwości. Dlatego nie warto się tym specjalnie przejmować i zdecydować się na zakup takiego prezentu, gdyż zdecydowanie zaciekawi on każdego, a dodatkowo zachęci dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. A jeśli dodamy do tego naukę wielu ciekawych umiejętności, przydatnych w życiu, to otrzymujemy prezent nie tylko ciekawy, ale co zdecydowanie ważniejsze - rozwijający oraz sensowny. Taki sprzęt zdecydowanie nie będzie leżeć bezczynnie w domu.

 

Dron z wielu względów zatem jest prezentem praktycznie idealnym - rozwija, uczy, motywuje do działania oraz pracy, a przede wszystkim zmusza do rezygnacji z siedzenia przed komputerem lub z oczami wbitymi w ekran komórki, a zachęca do poznawania świata i rozwijania ciekawych pasji oraz umiejętności.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło