Wywrota

Nowy samochód na kredyt wraz z pakietem serwisowym - dlaczego warto?

Kupić nowy samochód na kredyt to obecnie żaden problem. Na rynku nie brakuje bowiem ofert, które pozwolą w sposób przyjazny dla budżetu sfinansować zakup. „Schody” pojawić mogą się, kiedy przyjdzie zmierzyć się z kosztami utrzymania auta. Przeglądy, wymianę części zużytych na skutek eksploatacji można finansować tradycyjnym sposobem – z bieżących środków lub oszczędności, wkalkulowując takie koszty w swój budżet. Można też jednak wykupić wraz z pojazdem pakiet serwisowy i nie martwić się tego typu wydatkami.

Nowy samochód na kredyt bez wydatków

Pakiet serwisowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kupujących nowy samochód na kredyt, którzy w ciągu kilku kolejnych lat użytkowania pojazdu, chcą mieć „z głowy” wszystkie koszty związane z pracami serwisowymi. Można go nabyć np. kupując modele marki SEAT. Klient otrzymuje w tym przypadku obowiązkowe przeglądy w Autoryzowanych Stacjach Obsługi SEAT-a oraz wymianę wszystkich materiałów, które ulegają zużyciu podczas eksploatacji pojazdu.

Różnica w ratach kredytu na nowy samochód

Istotnym pytaniem dotyczącym oferty pakietów serwisowych jest kwestia jego kosztu, a konkretnie: o ile wzrośnie rata kredytu po dołożeniu do ceny auta jeszcze takiego pakietu? Sprawdzimy to na przykładzie SEAT-a Arona. Samochód ten z silnikiem o poj. 1.0 l TSI, systemem Start&Stop i manualną 6-biegową skrzynią, w wersji wyposażenia Style, z roku modelowego 2019, kosztuje 71300 zł. Rata Kredytu Moc Niskich Rat za to auto wynosi 600 zł. Aby płacić dokładnie tyle, należy wziąć kredyt samochodowy uwzględniający następujące parametry:

  • Liczba rat: 48.
  • Wysokość wkładu własnego: 30 proc. wartości auta.
  • Roczny limit przebiegu: 20 tys. km.

Jak się zmieni nowy samochód na kredyt po dodaniu pakietu serwisowego?

W powyższym wyliczeniu nie ujęto kosztów pakietu serwisowego. Pora więc go dodać. Wobec uwzględnionego przebiegu pojazdu warto wybrać pakiet na 4 lata lub do całkowitego przebiegu auta w wysokości 90 tys. km. Dla tej wersji SEAT-a Arona jego koszt to 3790 zł. Wobec tego, łączna wartość samochodu wynosić będzie 75090 zł. Miesięczna rata zaś wyniesie 632 zł. Jak więc łatwo obliczyć, różnica między tymi dwoma wysokościami miesięcznych kosztów to dokładnie 32 zł. W takiej cenie, kupując pakiet serwisowy, można przez 4 lata lub do wyjeżdżenia 90 tys. km, nie martwić się kosztami związanymi z pracami serwisowymi przy samochodzie.

Dodatkowe benefity

Wyliczenia te oparte zostały na SEAT Kredyt Moc Niskich Rat, oferowanym w ramach SEAT Financial Services. Sfinansowanie nim pojazdu wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla klienta. Jedną z nich z pewnością jest wliczone w raty kredytu ubezpieczenie komunikacyjne na pierwszy rok użytkowania auta, o wartości 2328 zł. Inną zaś jest elastyczność tego instrumentu finansowego, dzięki której nabywcy łatwo jest dopasować ratę kredytu do swoich potrzeb. W dodatku, można to zrobić bez wychodzenia z domu – posiłkując się internetowym kalkulatorem wysokości rat. Wszystko to sprawia, że Kredyt Moc Niskich Rat jest przyjazny dla klientów i chętnie przez nich wybierany.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Liczydło
Liczydło 10 stycznia 2019, 15:09
48×600 + 30% wkładu własnego w życiu nie wyjdzie 75090 zł hehe do podstawówki autor
przysłano: 4 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca