Wywrota

Jak wybrać koncentrator tlenu?

Tlenoterapia to od pewnego momentu jedna z najbardziej naturalnych, a przy tym korzystnie wpływających na ludzki organizm form „kuracji”. Jeszcze parę dekad temu wydawało się niemożliwe, aby leczyć tlenem, a patrząc zaledwie kilka lat wstecz uznawano za nierealne korzystanie z tejże metody zwalczania problemów systemu oddechowego w warunkach domowych. Dziś medycyna jest już na tyle silnie rozwinięta, że tlenoterapię można wykonywać nie dość, że samodzielnie- bez konieczności zaangażowania jakiegokolwiek specjalisty, czy nawet pielęgniarza, to dodatkowo również we własnych czterech mieszkalnych kątach. Jedyne, co jest do tego niezbędne to odpowiednio dobrany koncentrator tlenu, czyli urządzenie, dzięki któremu omawianą kurację da się wykonywać. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dokonać trafnego wyboru najlepszego sprzętu, który będzie idealnie dostosowany konkretnie do naszych potrzeb i stanu zdrowotnego.

Podstawowe dwa rodzaje

Generalnie, na rynku medycznym wyszczególnia się dwa główne rodzaje koncentratorów tlenu, z których pacjenci mogą korzystać w celu poddawania się zabiegom zwanym tlenoterapią. I tak jedną z kategorii okazują się stacjonarne maszyny, jakie przeznaczone są zarówno do domowego zacisza, jak i do punktów zdrowia typu szpitale, czy przychodnie. Drugi wariant to przenośne modele, czyli mobilne sprzęty działające na baterie, które można zabrać ze sobą w podróż, czy dowolnie przestawiać. Co do jakości działania urządzeń, nie ma najmniejszych różnic – oba są tak samo niezawodne, ale warto w tak poważne wyposażenie zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców takich jak chociażby znana firma usługowa Elektrotechmed, która w swej atrakcyjnej ofercie posiada zarówno koncentratory stacjonarne, jak i przenośne.

 

Główne różnice

Skoro oba wspomniane typy koncentratorów pracują dokładnie tak samo, a skutki ich zastosowania w tlenoterapii są identycznie skuteczne, można byłoby stwierdzić, że to wszystko jedno, który z wariantów ostatecznie zakupimy, czy wynajmiemy. W gruncie rzeczy jednak odmienności w zakresie praktyczności i wygody zastosowania obu opcji charakteryzowanych maszyn są i to bardzo duże. Zacznijmy od kwestii wagi i wymiarów. Jeżeli posiadamy dużą wolną przestrzeń do zagospodarowania, na przykład cały pokój w domu jednorodzinnym, z którego chcemy stworzyć coś na wzór sterylnej „sali szpitalnej”, jak najbardziej możemy zainwestować w koncentrator stacjonarny. Nie będzie on nikomu w niczym przeszkadzał. Co innego w przypadku pacjentów zamieszkujących w niewielkich lokalach – wówczas urządzenie mobilne z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Drugi aspekt tyczy się wydajności. Powszechnie wiadomo, że ustawiony w jednym miejscu, nieco potężniejszy gabarytowo koncentrator jest efektywniejszy w swej pracy. Niemniej jednak, mało kto decyduje się na inwestycję w tak kosztowny sprzęt medyczny i kupuje go na własność. Tym bardziej taki zakup jest stratą środków pieniężnych, jeżeli stan pacjenta poddawanego tlenoterapii systematycznie się polepsza i w jego przypadku może nie będzie konieczności trwałego zastosowania opisywanej maszyny i kuracji nią wykonywanej. Dodatkowo, nie zapominajmy również i o tym, że w miejscach takich jak przykładowo wspomniana firma Elekrotechmed istnieje sposobność bezproblemowego wypożyczenia urządzeń na atrakcyjnych warunkach, zatem nie ma potrzeby wykosztowywania się na sprzęt indywidualny, zaś dostawca ma obowiązek zapewnienia współpracującemu z nim pacjentowi całkowicie sprawny model maszyny.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 14 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca