Wywrota

Czy ćwiczysz i dotrzymujesz postanowień noworocznych?

Styczeń jest czasem, podczas którego snujemy wielkie plany, wyznaczamy sobie cele i dążymy do spełnienia naszych marzeń i pragnień. Wraz z Nowym Rokiem zyskujemy ogromną chęć do działania – to doskonała okazja na „start z czystą kartą” i rozpoczęcie realizacji tych zadań, do których nigdy wcześniej nie mieliśmy siły, chęci ani motywacji.

Czas na wielkie zmiany!

Na liście zadań noworocznych najczęściej pojawiają się postanowienia takie jak: rzucić palenie w 3 tygodnie, zdecydowanie więcej ruszać się z kanapy, medytować codziennie przed pracą, chodzić na fitness i siłownię więcej niż 3 razy w tygodniu, jeść więcej owoców i warzyw zamiast słodyczy i fast-foodów. Niestety, wszyscy wiemy, jak łatwo jest nam odpuścić taki cel, mając wielką ochotę na niezdrowego i kalorycznego burgera po imprezie ze znajomymi. Co robić, by tego uniknąć?

Zacznij małymi krokami!

Jak formułować postanowienia noworoczne, by ich dotrzymać? Bardzo ważne jest, by nie stawiać sobie nierealnych celów. Jeśli nie ćwiczyłeś przez ostatnie trzy lata, ciężko będzie Ci zrobić 4 treningi w tygodniu – wtedy bardzo szybko się zdemotywujesz i jeszcze szybciej odpuścisz chodzenie na siłownię. Ćwicz i ruszaj się, ale rozpocznij od małej ilości ćwiczeń, zwiększając ich częstotliwość i trudność stopniowo.

Skąd czerpać motywację?

Jeśli potrzebujesz motywacji do ćwiczeń i ogromnej dawki endorfin na sam początek – zapraszamy do sieci klubów Fitness i Siłowni Energym – tam, poza samymi ćwiczeniami siłowymi, organizowane są także zajęcia fitness, podczas których nie tylko pozbędziesz się zbędnych kalorii, ale także wyrobisz konkretne partie mięśniowe, a także świetnie się zabawisz – połączysz przyjemne z pożytecznym! Robienie tego, co się lubi – to najbardziej motywuje.

Odżywiaj się świadomie

Nie musisz rozpoczynać restrykcyjnych diet – na samym początku po prostu zrezygnuj z niezdrowych słodyczy, podjadania między posiłkami i kalorycznych fast-foodów. Pij więcej wody, niż zazwyczaj, a Twój organizm już wkrótce Ci za to podziękuje! Połączenie zdrowej diety z aktywnością fizyczną nie tylko poprawi Twoją kondycję, ale także i samopoczucie – a czując się lepiej, chcesz więcej i więcej robisz!

Rozwiń umiejętność planowania

Pamiętaj, że cel musi być ambitny, ale nie może być nierealny! Planuj razem z metodą SMART. Pamiętaj, żeby nie być dla siebie zbyt surowym, ale by małymi krokami dążyć do spełnienia swoich pragnień. Przede wszystkim dbaj o swoje zdrowie, dostarczaj organizmowi endorfin i myśl o swoim szczęściu!

A czy Ty, dotrzymujesz postanowień noworocznych i ćwiczysz?


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 6 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca